Kolejny TELE-cios ze strony Gadu-Gadu: Miliony zadzwonią z Internetu w święta za 0 zł…

Podczas, gdy inne firmy na polskim rynku telekomunikacyjnym mają być podzielone, Gadu-Gadu dzieli się… bezpłatnymi rozmowami telefonicznymi z użytkownikami internetu.

Pod hasłem „Koniec tradycyjnych telefonów” Gadu-Gadu, producent popularnego komunikatora umożliwił 6 grudnia bezpłatne dzwonienie z komputera na stacjonarne numery telefoniczne. Dzisiaj Gadu-Gadu zapowiedziało kolejny cios na polskim rynku telekomunikacyjnym – w dniach 23-26 grudnia użytkownicy Gadu-Gadu będą mogli dzwonić ponownie za darmo z Internetu na numery stacjonarne.

Składanie życzeń przez internet jest coraz bardziej popularne. Aż 50 proc. Polaków deklaruje, że zadzwoni do bliskich, siedząc przy wigilijnym stole – wynika z sondażu przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej” przez GfK Polonia 8 grudnia na próbie 500 osób. Natomiast życzenia przez e-mail i komunikatory planuje złożyć już co piąty z najmłodszych (do 29 lat) ankietowanych (źródło: www.rp.pl).

Możliwość wykonywania bezpłatnych połączeń na telefony stacjonarne prosto z komunikatora Gadu-Gadu okazała się strzałem w dziesiątkę. Gadu-Gadu zaoferuje ponownie taką możliwość przez cały zbliżający się okres świąteczny – każdy, kto posiada nr GG będzie mógł dzwonić za darmo przez telefon internetowy. Komputer z dostępem do internetu zastępuje więc już nie tylko telewizję, radio, ale także tradycyjną telefonię. Przemawiają za tym koszty i wygoda.

W blisko połowie polskich domów korzysta się z internetu – czy to oznacza zbliżający się, nieuchronny koniec tradycyjnych telefonów? Wystarczy posiadać komputer i internet, aby dzwonić za… 0 zł. Tradycyjny telefon z abonamentem i opłatą za połączenia odchodzi do lamusa.

Według danych polskiego Głównego Urzędu Statystycznego aż 54% gospodarstw domowych w Polsce posiada komputer, natomiast aż 48 % gospodarstw miało dostęp do internetu w pierwszym kwartale 2008 według unijnego urzędu statystycznego Eurostat. Najczęściej korzysta się z komputera i internetu w domu.

Bezpłatne połączenia telefoniczne z Gadu-Gadu będzie można wykonać na polskie numery telefonów stacjonarnych i wybrane zagraniczne (Austria, Irlandia, Francja, Kanada, Niemcy, Norwegia, Szwecja, USA, Wielka Brytania, Włochy).

Dzwonić może każdy użytkownik, który posiada swój nr GG nie krócej niż od 30 dni. Saldo konta GG nie ma znaczenia – może wynosić nawet… 0 zł.

Telefon internetowy w nowej technologii jest wbudowany w najnowszych wersjach – tzw. testowej wersji beta Nowe Gadu-Gadu (www.gadu-gadu.pl/beta).

Połowa polskich gospodarstw domowych może dzwonić za darmo poza promocją w Nowym Gadu-Gadu (beta) przez cały rok pomiędzy numerami GG, a więc między komputerami, rozmawiając w ramach sieci. Biorąc pod uwagę, że co drugi polski internauta posiada własny numer GG, czyli 6 milionów osób miesięcznie, oznacza to, że użytkownicy sieci Gadu-Gadu stanowią pokaźną grupę abonentów, którzy są zaznajomieni z nowinkami technicznymi, posiadają komputer, połączenie z Internetem i lubią się komunikować.

Więcej informacji o rozmowach głosowych w Gadu-Gadu i bezpłatnych połączeniach w dniach 23-26 grudnia: www.gadunaglos.pl

Strona główna: www.gadu-gadu.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu