Edimax prezentuje bezprzewodową kartę sieciową USB serii nLite

Najmniejsza karta sieciowa USB oferuje elastyczne, wygodne korzystanie oraz wysoką prędkość transmisji

Edimax Technology (TSEC: 3047), wiodący producent sprzętu sieciowego, przedstawia nową bezprzewodową kartę sieciową USB serii nLite: EW-7711UAn. Jest to najmniejsza na rynku karta USB będąca wygodnym rozwiązaniem dla mobilnych użytkowników. EW-7711UAn łączy z siecią bezprzewodową komputer stacjonarny lub przenośny oferując dostęp do internetu, szybkie przesyłanie plików oraz mediów strumieniowych ze wszystkich, nawet odległych miejsc w domu lub biurze. Karta EW-7711UAn jest zgodna z najnowszym standardem 802.11n, co przy współpracy z innymi urządzeniami tego standardu umożliwia połączenie z prędkością do 150 Mb/s.

Wielojęzyczny kreator konfiguracji EZMax umożliwia szybką i łatwą instalację karty EW-7711UAn. Użytkownicy powinni jedynie wybrać język instalacji i wykonywać proste polecenia kreatora w celu połączenia z wybraną siecią bezprzewodową. Karta posiada także przycisk Wi-Fi Protected Setup (WPS), który zabezpiecza sieć bezprzewodową. Gdy obydwa punkty sieci bezprzewodowej obsługują WPS, sieć zostanie automatycznie skonfigurowana i skutecznie zabezpieczona kluczem WPA.

Karta EW-7711UAn jest jednocześnie anteną o wysokim wzmocnieniu 3 dBi, którą można obracać i odchylać w celu uzyskania lepszego sygnału i większego pokrycia sieci. Karta posiada dołączony statyw USB w celu przemieszczenia w miejsce o najlepszym zasięgu.

Dostępność

Karta EW-7711UAn jest już dostępna w sieci sprzedaży dystrybutorów Edimax i wybranych sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 95 zł brutto. Wszystkie produkty Edimax objęte są standardową, dwuletnią, pełną gwarancją.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu