Przejdź do treści

SK Broadband buduje stację czołową IPTV TANDBERGA w Korei

Firma TANDBERG Television ogłosiła, że SK Broadband, drugi największy dostawca usług szerokopasmowych w Korei Pd., buduje stację czołową IPTV w oparciu o jej urządzenia. Stacja będzie wykorzystywać kodowanie MPEG-4 dla telewizji SD i HD. Takie rozwiązanie pozwoli firmie SK Broadband uruchomić usługi telewizyjne w 2009 r. Stanie się to po zatwierdzeniu przez koreańskiego regulatora prawa dostawców IPTV w Korei do wprowadzenia usług rozsiewczych TV jako uzupełnienia treści nadawanych w istniejących obecnie usługach typu Video on Demand. SK Broadband (dawniej Hanaro Telecom, obecnie część SK) ma zamiar wprowadzić na początku 30 kanałów o standardowej rozdzielczości i 10 kanałów HD.

„Dodanie telewizji rozsiewczej, obejmującej popularne kanały naziemne, jest znaczącym wydarzeniem na koreańskim rynku IPTV i całym rynku mediów w kraju” – powiedział Dario Choi, wiceprezes i główny menadżer TANDBERG Television Asia Pacific. „SK Broadband pokazało, że możliwe jest zbudowanie popularnej i udanej usługi IPTV wykorzystując kontent na żądanie i obecnie abonenci mogą oczekiwać telewizji rozsiewczej o najwyższej jakości. Jesteśmy szczęśliwi, że po energicznym procesie wyboru dostawcy sprzętu możemy dostarczyć stację czołową dla tego projektu, będącego kamieniem milowym dla branży.”

Dr HS Kim z SK Broadband mówi: „Telewizja rozsiewcza jest znaczącą, nową usługą dla SK Broadband i zwiększy nasze doświadczenie w zakresie IPTV i pomoże nam uzyskać wzrost naszego biznesu. Chcemy dostarczyć poczucie zadowolenia dla klientów oglądających nasze usługi i dlatego też chcemy ustawić bardzo wysoki poziom oczekiwań co do jakości obrazu oraz wykorzystania dostępnego pasma. TANDBERG Television zademonstrował swoją wiodącą rolę w kompresji MPEG-4 AVC dla SD i HD i jesteśmy zadowoleni ze współpracy z tą firmą w ramach tego ekscytującego projektu.”

Stacja czołowa IPTV dostarczona do SK Broadband zawiera czołowe na rynku kodery TANDBERG EN8030 MPEG-4 AVC SD i EN8090 MPEG-4 AVC HD, iPlex™ do multipleksacji IP oraz zintegrowane dekodery odbiorników RX1290 SD/HD. iPlex firmy TANDBERG zdobył wiele nagród branżowych, a TANDBERG Television ostatnio ogłosiła, że zdobyła nagrodę Technology & Engineering Emmy®, przyznaną przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Telewizyjnej, w uznaniu jej pionierskiego rozwoju i budowy systemów MPEG-4 AVC dla HDTV.