Przejdź do treści

Wizz Air protestuje przeciwko zakończeniu ery nisko-kosztowych połączeń lotniczych z Warszawy. Przewoźnik zachęca pasażerów do złożenia podpisu pod petycją

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza operująca z warszawskiego lotniska protestuje przeciwko planom Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze odnośnie zamknięcia Terminalu Etiuda i jednocześnie nie zaproponowaniu innych rozwiązań, bardziej korzystnych dla pasażerów podróżujących nisko-kosztowymi liniami. Ruch ten może skutkować likwidacją nisko-kosztowych połączeń z Warszawy. Nieudane próby przekonania PPL do pozostawienia nisko-kosztowych linii lotniczych w Warszawie spowodowały, że Wizz Air został zmuszony do wystosowania pisma do Cezarego Grabarczyka, Ministra Infrastruktury z prośbą o rewizję decyzji PPL.

József Váradi, Prezes Wizz Air powiedział: “Mam nadzieję, że uda mi się osobiście spotkać z Ministrem Grabarczykiem, aby mu dokładnie przedstawić, jakie konsekwencje może przynieść decyzja PPL. Jestem przekonany, że argumenty firm związanych z turystyką, których działalność ma ogromne znaczenie dla gospodarki regionalnej, zostaną wysłuchane.”.

Wizz Air poszukuje partnerów, którzy podobnie jak on wierzą, że zniknięcie nisko-kosztowych lotów z Warszawy poważnie zagrozi rozwojowi turystki i ekonomii w stolicy Polski i regionie.

W związku z powyższym Wizz Air umieścił na swojej stronie internetowej petycję, w której zachęca pasażerów do wyrażenia sprzeciwu wobec zamiarów PPL.

Osoby, które popierają konieczność rewizji planów warszawskiego lotniska z perspektywy interesu obywateli Polski i polskiego lotnictwa cywilnego powinny wysłać wiadomość ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres: Warsaw.petition@wizzair.com.

Petycja dostępna jest pod adresem: http://wizzair.com/breaking_news/