Młode kino na YaYzzo.com

Z końcem października ruszyła nowa platforma internetowa o nazwie YaYzzo.com. To pierwsza tak szeroka inicjatywa skierowana do młodych, kreatywnych artystów, będąca jednocześnie legalną alternatywą dla pirackich filmów z internetu.

YaYzzo.com to platforma nowej generacji, wspierająca kreatywność, pasję oraz twórcze podejście do życia. Skupia utalentowanych młodych artystów amatorów: muzyków, fotografów i przede wszystkim filmowców, którzy udostępniając innym swoją twórczość mają szansę zaistnieć i zarobić pieniądze.

Młodzi twórcy, chcąc pokazać swoje filmy w internecie, udostępniają je w serwisie społecznościowym platformy YaYzzo.com. Ich zarobki zależne są od ilości odsłon lub ściągnięć wygenerowanych przez dany tytuł. W najbliższej przyszłości YaYzzo.com powiększy się również o strefę VoD (Video on Demand), w której będzie można udostępnić swój film za zasadzie wirtualnej wypożyczalni.

YaYzzo zostało stworzone, by wesprzeć promocyjnie młodych i ambitnych twórców. Cel ten dotyczy zarówno obszaru generowanego przez użytkowników, jak i wypożyczalni video. VoD docelowo skupić ma niezależnych polskich twórców filmowych, którzy do tej pory mieli szansę pokazywać swoje filmy jedynie podczas festiwali. YaYzzo ma być niejako nowym kanałem dystrybucji dla polskich twórców.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu