Ricoh przedłuża współpracę z FIS

przez | 05/12/2008

Ricoh, Międzynarodowa Federacja Narciarska i agencja marketingowa WIGE Event uzgodniły przedłużenie dziesięcioletniej umowy współpracy o trzy dodatkowe sezony, do 2010/2011 włącznie. Ricoh, globalny lider w dziedzinie cyfrowych systemów biurowych, wspiera Puchary Świata FIS w dyscyplinach nordyckich od 1998 roku, natomiast od 2007 również w dziedzinie biegów przełajowych i kombinacji norweskich.

Podobnie jak ma to miejsce w biznesie, za sukcesem sportowym stoi zespół, który umożliwia osiąganie celów. Zwycięstwo wymaga zaangażowania, wiedzy i prawdziwego, zespołowego wysiłku. Podobnie za każdym dużym wydarzeniem stoi aktywna organizacja wnosząca doświadczenie, unikatowe wartości i wsparcie umożliwiające realizację celów. Z tego względu Ricoh z chęcią angażuje się w obsługę wydarzeń sportowych FIS.

Firma Ricoh jest również dobrze znana za wkład w ochronę środowiska, co jest zbieżne z wartościami sportów nordyckich organizowanych przez FIS, których atrakcyjność w dużej mierze opiera się na pięknie przyrody. Cele działań spółki w zakresie ochrony środowiska to między innymi minimalizacja wpływu na środowisko naturalne wszystkich produktów, usług i form działania. Odbywa się to poprzez zmniejszanie zużycia energii przez produkty, recykling, ograniczanie emisji zanieczyszczeń i wspieranie systemu zarządzania wpływem na środowisko, w ramach którego wykorzystuje się każdą możliwość prowadzenia działalności w sposób korzystny dla świata, w którym żyjemy.

“Ricoh rozumie etos pracy zespołowej, który jest sednem wszystkiego, co robimy; dzięki niemu nie tylko zawsze rozumiemy wymagania stawiane poszczególnym oddziałom, lecz także jako część zespołu mamy szczególny ogląd sytuacji, dzięki któremu możemy pomagać im osiągać cele.” – wyjaśnia Javier Diez-Aguirre, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Ricoh Europe.

Patrząc w przyszłość ku dalszej współpracy, a w szczególności ku przyszłym planom aktywnego sponsoringu, prezydent FIS Gian Franco Kasper powiedział: “Ricoh jest idealnym partnerem dla Pucharu Świata FIS w skokach, biegach przełajowych i kombinacji norweskich – tradycyjnych, lecz bardzo dynamicznych i ekscytujących sportach. Doceniamy wkład Ricoh w naszą działalność w ostatnim dziesięcioleciu i z liczymy na rozwój współpracy w przyszłości. Doceniamy również wsparcie ze strony WIGE Event, w szczególności w zakresie finalizacji umowy z Ricoh  i znacznego zaangażowania w budowanie partnerstwa pomiędzy FIS a Ricoh.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.