Masz już pomysł na Sylwestra?

Przerwa świąteczna zbliża się wielkimi krokami. Warto odreagować zimowe mrozy i pomyśleć o urlopie. Jakie są najlepsze pomysły na spędzenie przerwy świąteczno-noworocznej? HolidayCheck, niezależny portal internetowy z opiniami o hotelach już je zna.

Pomysły Polaków na zimowe wakacje i przerwę świąteczną, przeszły w ostatnich latach poważną rewolucję. Coraz więcej z nas marzy o spędzeniu Świąt i Sylwestra poza domem i wielu te marzenia spełnia. Zaledwie 10 proc użytkowników platformy HolidayCheck chciałoby spędzić przerwę świąteczno-noworoczną w domu. Aż 22 proc. najchętniej wyjechało by w tym czasie jak najdalej od domu. Najlepiej na ciepłą plażę, co wskazało 41 proc. użytkowników. Co zaskakujące na narty i zabawę na śnieżnych stokach wybrałby się jedynie co czwarty Polak.

A gdzie podróżowali Polacy zimą w zeszłym roku?

Przede wszystkim w poszukiwaniu słońca. Największą popularnością cieszył się Egipt z Hurghadą i Sharm el Sheikh na czele, gdzie temperatura w grudniu i styczniu wacha się w granicach 22 C. Kolejnym celem, zaraz za Egiptem okazała się słoneczna Hiszpania. Tutaj ulubionym miejscem na zimowy wypoczynek jest Teneryfa z takimi miastami jak Playa de las Americas, czy Puerto de la Cruz. Zwolennicy dalekich podróży wybierali się najchętniej na Kubę, gdzie atmosfera spowita dymem cygar sprzyja zabawie w rytmie salsy. Tuż obok w Meksyku, wielu Polaków odkrywało różnorodność etniczną i kulturową tego wyjątkowego kraju.

Wierni Polsce i urokom polskich miejscowości bawili się najchętniej w gronie swoich znajomych w Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Krakowie oraz Gdańsku.

HolidayCheck jest niezależnym portalem internetowym o tematyce turystycznej, na którym znajduje się ponad 800 000 opinii o hotelach na całym świecie, 750 000 zdjęć oraz 12 000 filmów z wakacji zamieszczonych przez samych turystów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu