ProLogis mianuje Mario Sander’a na stanowisko market officer na region Czech i Słowacji

ProLogis (NYSE: PLD), największy na świecie właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś o mianowaniu Mario Sandera na stanowisko Market Officer na Czechy i Słowację.

Mario Sander będzie odpowiedzialny za działalność związaną z najmem powierzchni, pozyskiwaniem gruntów i przyszły rozwój portfolio firmy na terenie Czech i Słowacji. Dotychczas Mario Sander pełnił funkcję Senior Vice President of Development na Europę Środkowo-Wschodnią. Oprócz nowej roli jako Market Officer, Mario Sander w dalszym ciągu jest odpowiedzialny za program build-to-suit (obiektów projektowanych i budowanych wedle wymagań klienta) w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którego realizacja, jak podano we wcześniejszym komunikacie, została zawieszona do odwołania.

„Z radością informujemy o nowym stanowisku Mario,” powiedział Ben Bannatyne, Managing Director ProLogis na Europę Środkowo-Wschodnią. „Jesteśmy przekonani, że jego umiejętności zarządcze i rozległe doświadczenie w branży okażą się bardzo cenne w obliczu obecnej sytuacji ekonomicznej i wesprą nasze starania o zapewnienie w przyszłości stabilnego wzrostu na rynkach Czech i Słowacji.”

Mario Sander posiada 20-letnie doświadczenie w dziedzinie międzynarodowych stosunków gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem gospodarek wschodzących. Do ProLogis dołączył w grudniu 2007 r. przechodząc z firmy DHL Exel Supply Chain, gdzie był członkiem zarządu i piastował stanowisko Senior Vice President, Business Development na Azję Wschodnią i Rejon Pacyfiku. W trakcie swojej kariery zawodowej, Mario Sander kilkakrotnie zasiadał w zarządach wielkich światowych firm dystrybucyjnych i logistycznych działających w Austrii, Holandii, Czechach, Niemczech, Singapurze oraz Stanach Zjednoczonych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu