HTC inwestuje we wzornictwo przemysłowe przejmując firmę One & Co

Lider w dziedzinie design stanie się zapleczem wzorniczym HTC, utrzymując jednocześnie własną działalność jako innowacyjne biuro projektowe

HTC Corporation poinformowała dziś o przejęciu biura projektowania i stylizacji One & Company Design, Inc. (One & Co) z siedzibą w San Francisco. One & Co. to uznana i wielokrotnie nagradzana firma, która zaprojektowała wiele doskonale znanych i najbardziej stylowych marek produktów lifestylowych. Firma zachowa nazwę i będzie świadczyć usługi dla obecnych klientów, łącząc jednocześnie siły z HTC, aby stworzyć niespotykany dotąd tandem w dziedzinie globalnego wzornictwa urządzeń mobilnych.

“Wzornictwo jest jednym z kluczy, które determinują powodzenie lub porażkę produktu,” powiedział Horace Luke, szef działu innowacji w firmie HTC Corporation. „Zastosowanie nowatorskiego wzornictwa w produktach HTC jest inspirującym i dynamicznym wyzwaniem, wymagającym szczególnego połączenia wiedzy o klientach, kreatywności, innowacyjności i gotowości do podejmowania ryzyka – cech, których ucieleśnieniem jest One & Co.”

HTC i One & Co rozpoczęły współpracę w 2006 r. przy projektowaniu HTC Touch Diamond – popularnego samartfonu o unikalnym i rozpoznawalnym kształcie, łączącym bezprecedensowe zastosowanie materiałów i niezwykłe wzornictwo.

“One & Co z przyjemnością wniesie do współpracy z HTC własne podejście projektowania oparte na znajomości światowych trendów i potrzeb użytkowników. Wierzymy, że będziemy wspólnie tworzyć rozpoznawalne, atrakcyjne produkty.” – powiedział Scott Croyle, partner w One & Co. “Znając najnowocześniejsze technologie HTC i dokonania tej firmy w dziedzinie innowacji, z przyjemnością podejmujemy współpracę z HTC, jako globalnym producentem lifestylowych urządzeń.”

One & Co, oprócz współpracy z HTC, ma szerokie doświadczenia w różnych branżach – od obuwia poprzez snowboarding, narciarstwo, meble, opakowania, AGD, zegarki i inne. One & Co. zyskała uznanie branży wzorniczej i handlowej zdobywając liczne nagrody BusinessWeek/IDSA IDEA, nagrodę Good Design Award, CES Innovation oraz wyróżnienia ID Magazine.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu