Vobis wybrał Action na strategicznego partnera do konsolidacji

przez | 28/11/2008

Zarząd Vobis SA zawarł porozumienie z Zarządem Action S.A. Konsolidacja to jeden z elementów strategii firmy Vobis SA, mającej na celu wzmocnienie  dotychczasowej pozycji lidera na rynku sprzedaży detalicznej IT.

27 listopada br. Zarząd Vobis, największej detalicznej specjalistycznej sieci sprzedaży sprzętu cyfrowego w Polsce, zawarł umowę z Zarządem firmy Action. Tym samym Vobis SA zmierza do umocnienia swojej dotychczasowej pozycji lidera na rynku sprzedaży detalicznej IT w kraju.

Firma Vobis wykorzystuje efekt synergii. „Action i Vobis to najwięksi gracze na rynku IT w Polsce. Oba podmioty działają w uzupełniających się obszarach. Połączenie sił Vobis SA i Action S.A. pomoże dalszemu dynamicznemu rozwojowi polskiego rynku IT” – mówi Przemysław Jakubiec – Wiceprezes Zarządu Vobis SA.

Realizacja transakcji uzależniona jest od wielu czynników. Podpisane  porozumienie przewiduje trzymiesięczną wyłączność na prowadzenie negocjacji. W chwili obecnej trwają intensywne prace analityczne mające na celu opracowanie strategii grupy związanej z wykorzystaniem efektu synergii w poszczególnych obszarach biznesowych. Zarząd Action S.A. zawarł podobne porozumienie z firmą PC Factory S.A.