ELO – program do zarządzania i archiwizacji dokumentów dla małych firm

przez | 28/11/2008

Wg badań średnio każdy pracownik traci 6 minut/godzinę na szukanie, archiwizowanie dokumentu, co w skali rocznej daje olbrzymie straty. Stanowi to 10 % czasu.

Na rynku istnieje duża liczba rozwiązań do zarządzania dokumentami, archiwizowania i obiegu dokumentów. Przy ocenie produktu znaczną rolę odgrywają takie czynniki jak: cena, wydajność, opłacalność, funkcjonalność, intuicyjność. Dużo ważniejsze jest jednak dopasowanie do specyficznych wymagań przedsiębiorstwa. Ta wiedza odzwierciedla się w gamie produktów ELO.
Doskonałą aplikacją dla małych firm jest wprowadzany na rynek polski program ELOoffice 7.0 do zarządzania i archiwizacji dokumentów.

ELOoffice daje możliwość kontroli nad dokumentami, które przychodzą do firmy w formie papierowej lub elektronicznej. Dokumenty mogą być składowane w odrębnych archiwach, na przykład dokumenty firmy w archiwum sieciowym, a dokumenty osobiste w lokalnym archiwum na stacji roboczej. ELOoffice udostępnia wydajne funkcje wyszukiwania, umożliwiające szybkie wyszukanie interesujących użytkownika dokumentów, również w przypadku przechowywania dużych ilości danych. ELOoffice obsługuje standardowe pakiety oprogramowania: Microsoft Office, Star Office i OpenOffice. Z poziomu aplikacji tych pakietów możliwa jest bezproblemowa archiwizacja dokumentów i administrowanie nimi. Wszelkie zmiany wprowadzone na dokumencie tj. dopisywanie treści są zarchiwizowane. Nie ma wątpliwości kto dodał dane słowo do umowy czy listu.

Archiwum, stworzone jest na wzór pomieszczeń, szaf i segregatorów, do przeglądania których wystarczy kliknięcie myszy.

Wdrożenie ELOoffice nie wymaga dodatkowego szkolenia z aplikacji. W każdej chwili można przejść na wersję wyższą ELOprofessional w sytuacji gdy firma szybko się rozwija i ilość użytkowników  rośnie. Niektóre nawet duże firmy decydują się na wdrożenie ELOoffice w celu stworzenia elektronicznego  archiwum, po to aby później przejść na ELOprofessional.

Cena 1 stanowiska ELOoffice wynosi  1098 PLN. Producentem jest niemiecka firma ELO Digital Office, która działa na rynku od 1871 r , natomiast tworzeniem systemów zarządzania i archiwizacji dokumentów zajmuje się od 1996 r.

Dystrybutorem na polskim rynku jest firma AutoID Polska. Dodatkowe informacje www.elo.com.pl (http://www.elo.com.pl/elooffice.html)