Bankier.pl najbardziej popularnym źródłem informacji w Internecie

Portal finansowy Bankier.pl został uznany przez polskich inwestorów za najbardziej popularne internetowe źródło informacji o rynku finansowym. W Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów 2008, zrealizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Bankier.pl zajął pierwsze miejsce w kategorii: źródła informacji – serwisy internetowe. Portal Bankier.pl wskazał blisko co czwarty inwestor.

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych już po raz szósty przeprowadziło badanie, którego celem było określenie profilu polskiego inwestora. W ankiecie pytano przede wszystkim o kwestie związane z inwestowaniem, jednak część badania została poświęcona źródłom informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego. Wyniki badania jednoznacznie wskazały Internet jako najważniejsze źródło informacji o rynku kapitałowym.

Wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2008 wskazały, że Internet jest dla polskich inwestorów najczęściej wykorzystywanym źródłem informacji o rynku kapitałowym – podsumował Michał Masłowski ze Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. – Respondenci wskazali wiele serwisów internetowych, z których korzystają na co dzień, jednak na pierwszym miejscu, jako źródło informacji, inwestorzy wymieniali Bankier.pl – dodaje Masłowski.

Portal Bankier.pl okazał się najbardziej popularnym źródłem informacji o rynku kapitałowym dla prawie co czwartego polskiego inwestora. Ponad 23% inwestorów wskazało Bankier.pl jako podstawowe źródło informacji pośród serwisów internetowych. Portal finansowy Bankier.pl wyprzedził serwis parkiet.com, który z 21,2% poparciem zajął drugą pozycję w rankingu oraz portal money.pl, który znalazł się na trzecim miejscu z 16,2% wskazań.

Bardzo nas cieszy, że to, do czego dawno przekonali się reklamodawcy obecni na Bankier.pl znalazło odzwierciedlenie w niezależnych badaniach – powiedział Maciej Klepacki, członek zarządu Bankier.pl S.A. – Jako lider finansowego segmentu Internetu jesteśmy w stanie zaoferować dotarcie do najbardziej jakościowej grupy odbiorców treści finansowych. Jest to o tyle cenne, że w obecnych czasach, gdy dużo łatwiej zwiększyć zasięg witryny, w dalszym ciągu pozostaje istotna kwestia dotycząca jakości i profilu użytkownika. Jak widać Bankier.pl odwiedzają osoby naprawdę zainteresowane inwestowaniem i finansami – dodaje Klepacki.

Redakcja Bankier.pl publikuje dziennie ponad 220 informacji dotyczących, m.in.: gospodarki, finansów informacji ze spółek i parkietu giełdowego oraz rynków międzynarodowych. Na portalu znajduje się codzienny przegląd prasy gospodarczo-ekonomicznej, a także relacje i komentarze video reporterów Bankier.TV.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu