MediaTory część II

MediaTory 2008 – Studenckie Nagrody Dziennikarskie, w tym roku przyznawane po raz drugi medialnym autTORytetom, TORpedom, nawigaTORom, akumlaTORom, promoTORom i wielu innym.

– MediaTory to impreza, która ma zachęcić studentów dziennikarstwa do tego, by z jeszcze większą ciekawością przyglądali się mediom, dziennikarzom, zjawiskom medialnym, aby krytycznie spoglądali na pracę w przyszłym fachu, tak, aby móc wyciągać wnioski przydatne w przyszłości.- mówi koordynator główny Bartosz Paturej.

W tym roku Plebiscyt jest organizowany przez Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa oraz Stowarzyszenie MediaTory. Studenci wręczą dziewięć statuetek. Pięć MediaTorów Głównych (auTORytet – dziennikarzowi, który jest dla nich symbolem rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów; TORpeda – reporterowi newsowemu, który udowadniania, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać; detonaTOR – autorowi najgłośniejszej publikacji; nawigaTOR– publicyście, dzięki któremu poglądy studentów zaczynają iść własną drogą oraz akumulaTOR – dziennikarzowi rozrywkowemu za ładowanie studentów pozytywną energią) oraz cztery Specjalne (promorTOR – za pokazywanie, że Internet to coś więcej niż e-mail i Google; prowokaTOR – za podejmowanie odważnych decyzji, które dają nam do myślenia; inicjaTOR –za pokazanie, że można inaczej; reformaTOR – za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem).

Podczas finału wystąpi zespół beatbox-erów My Myself and I, który w swojej twórczości łączy takie gatunki jak: jezz, hip-hop, blues, etno, reagge czy klasykę. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna jest także orkiestra AGH.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się miejsce 29 listopada br. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Sponsorem generalnym MediaTorów 2008 jest firma, Akuna.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu