Przejdź do treści

Lawson podpisuje umowę z producentem przekąsek Estrella Maarud

Rozwiązanie Lawson QuickStep Food and Beverage zaspokaja potrzeby branży spożywczej i gwarantuje szybkie wdrożenie

Lawson Software (Nasdaq: LWSN) poinformował, że norweska firma Estrella Maarud wybrała rozwiązanie Lawson QuickStep dla branży spożywczej (Lawson QuickStep Food and Beverage) i rozpoczęła tym samym realizację krótkiego cyklu sprzedaży. Rozwiązanie pozwoli usprawnić procesy biznesowe firmy i uprościć codzienne czynności wykonywane przez około 160 użytkowników. Umowa została podpisana w pierwszym kwartale roku finansowego 2009 firmy Lawson, który skończył się 31 sierpnia 2008 roku.

Działający w Skandynawii i krajach nadbałtyckich producent solonych przekąsek, który sprzedaje swoje produkty pod markami Estrella i Maarud, był związany z amerykańskim koncernem Kraft Foods Inc. Obie marki zostały niedawno przejęte przez firmę Herkules, czołowego inwestora kapitałowego na rynku norweskim (realizującego inwestycje typu private equity). Posiada on zakłady produkcyjne w Norwegii, Szwecji i na Litwie oraz zatrudnia 350 pracowników. W związku z tym przejęciem firma Estrella Maarud nie może korzystać z rozwiązań informatycznych stosowanych w koncernie Kraft Foods. Poszukiwania rozwiązania branżowego o szybkim i łatwym procesie wdrożenia szybko zakończyły się znalezieniem nowego produktu biznesowego. Proces ewaluacji zadecydował o wyborze rozwiązania Lawson QuickStep dla branży spożywczej.

– W ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy okazało się, że potrzebujemy elastycznego rozwiązania, które umożliwi nam dalsze efektywne prowadzenie działalności – powiedział Anders Ivarsson, dyrektor ds. informatycznych w firmie Estrella Maarud. – Firmę Lawson wyróżnia zrozumienie specyfiki branży i doświadczenie. Lawson QuickStep dla branży spożywczej to rozwiązanie, które spełnia nasze wymagania branżowe. Proces jego wdrożenia przebiega przy tym szybciej i prościej. Jest to optymalny wybór, który zaspokaja pilną potrzebę obsługi naszej nowej działalności biznesowej – dodał Anders Ivarsson.

– Jest nam niezmiernie miło, że możemy współpracować z firmą Estrella Maarud i wesprzeć ją w stawianiu czoła wyzwaniom biznesowym pojawiającym się na wysoce konkurencyjnym rynku – powiedział Einar Broch, wiceprezes ds. sprzedaży w norweskim oddziale firmy Lawson. – Rozwiązanie QuickStep Food and Beverage zostało opracowane z uwzględnieniem specyficznych potrzeb firm z branży spożywczej. Dzięki temu, że Lawson QuickStep umożliwia firmom sprawne prowadzenie działalności w oparciu o własne oprogramowanie korporacyjne, klienci mogą szybciej czerpać korzyści z poczynionych inwestycji w technologie – podsumował Einar Broch.

Rozwiązanie Lawson QuickStep dla branży spożywczej w firmie Estrella Maarud będzie pracować na platformie IBM System i.