ACTi monitoruje wnętrza budynków

Za sprawą Konsorcjum FEN na polskim rynku pojawiły się dwie nowe, wewnętrzne kamery IP od ACTi – jednego z wiodących na świecie producentów sprzętu do monitoringu wizyjnego. Unikalne cechy urządzeń pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo monitorowanych obiektów oraz umożliwiają bieżącą kontrolę wydarzeń w halach, magazynach czy sklepach.

Pierwszą z oferowanych przez FEN nowości jest obrotowa kamera IP do zastosowań wewnętrznych – model ACM-8511. Dzięki 10-krotnemu zoomowi optycznemu i dużym możliwościom regulacji położenia obiektywu – zarówno w pionie (115 stopni) jak i w poziomie (354 stopnie) – urządzenie świetnie nadaje się do obserwacji np. procesu montażu w hali fabrycznej czy do monitoringu wielu istotnych punktów budynku. ACM-8511 daje możliwość zaprogramowania własnego toru ruchu, czyli obserwacji 32 wybranych punktów monitorowanego obiektu. Obiektyw kamery może być skierowany kolejno np. na wejście do hali, następnie na stanowiska pracy, okna czy tylne wyjście. W ten sposób tylko jedna kamera jest w stanie obserwować niemal całe pomieszczenie. Pozwala to firmie na spore oszczędności, bowiem nie trzeba umieszczać kilku czy nawet kilkunastu kamer do monitorowania newralgicznych punktów obiektu.

Do innych zalet ACM-8511 należy również dwukierunkowe audio, które daje możliwość podłączenia głośników i mikrofonu. Z kolei technologia przesyłu energii łączem Ethernet (PoE) gwarantuje dodatkową opcję zasilania. FEN przygotował także kilka modeli specjalnych obudów, dzięki którym kamera ACM-8511 może pracować również na zewnątrz budynku. Cena urządzenia (bez dodatkowej obudowy) wynosi 2859 zł brutto, a okres gwarancji – 12 miesięcy.

Z kolei model ACM-1511 jest wewnętrzną kamerą megapikselową, która daje nieco inne możliwości. Urządzenie jest bardzo przydatne w sytuacji, kiedy wymagany jest podgląd na szczegóły i niewielkie przedmioty. Tym samym np. właściciel hurtowni może sprawdzić, czy dany towar znajduje się jeszcze na magazynie, jubiler może obserwować budzących podejrzenia klientów sklepu, a inżynier jest w stanie kontrolować przebieg procesu produkcyjnego. Wbudowane w urządzeniu 24 diody podczerwieni gwarantują wysokiej jakości obraz, również przy słabym oświetleniu lub w nocy. W takich warunkach kamera automatycznie przełącza się na tryb czarno-biały, a diody są w stanie podświetlić obraz oddalony od niej nawet do 30 metrów. ACM-1511 posiada także obiektyw o zmiennej ogniskowej, co pozwala – podobnie jak w aparacie fotograficznym – na ustawienie odpowiedniej ostrości obrazu dla obiektów znajdujących się blisko kamery, jak i tych nieco bardziej od niej oddalonych. ACM-1511 dostępny jest w cenie 1889 zł brutto. Producent zapewnia 12- miesięczną gwarancję na urządzenie.

Do każdej kamery ACTi, Konsorcjum dołącza darmowe oprogramowanie przeznaczone do rejestracji zdarzeń z urządzeń tego producenta. Aplikacja NVR Professional oferowana jest bezpłatnie dla 64 kamer IP. Natomiast wersję Enterprise z wbudowanym web clientem – pozwalającym na zdalną obserwację monitorowanego obrazu – FEN dostarcza za darmo do 16 kamer IP. Dla użytkowników bardziej wymagających, Konsorcjum posiada zaawansowany program do rejestracji firmy Alnet Systems.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu