Śląska kablówka JAMBOX z ogólnopolską nagrodą

przez | 26/11/2008

Cyfrowa telewizja kablowa JAMBOX, stworzona przez gliwicką firmę SGT S.A., zdobyła prestiżową nagrodę Szeroki Pas 2008 przyznawaną co roku przez Tygodnik Computerworld. Śląska telewizja jako jedyna firma z regionu została uhonorowana tą nagrodą.  JAMBOX zwyciężył w kategorii najciekawszej usługi szerokopasmowej.

Cyfrowa telewizja kablowa JAMBOX powstała w Gliwicach w 2007 roku. JAMBOX to w pełni cyfrowa, interaktywna telewizja kablowa HD. Platforma multimedialna JAMBOX, łączy cechy mediów internetowych (interaktywność, szybki dostęp do informacji) z zaletami telewizji kablowej (bogaty wybór kanałów, cyfrowa jakość obrazu i dźwięku). JAMBOX pozwala za pośrednictwem odbiornika telewizyjnego m.in. na: dostęp do zasobów sieci Internet, odbieranie programów telewizyjnych w takich konfiguracjach, jakie nie są dostępne w żadnej innej telewizji, korzystanie z jakości HD w telewizji kablowej.

– Infrastruktura światłowodowa, na której oparta jest usługa telewizji JAMBOX, dała nam nowe możliwości wykorzystania telewizora, nieznane dotąd w zwykłej telewizji, takie jak: interaktywność, dostęp do multimediów czy połączenie z Internetem i jego aplikacjami – mówi Bartłomiej Czardybon, prezes SGT S.A. – Nagroda „Szeroki pas 2008” to dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Dzięki niej widzimy, że znaczenie nowoczesnych telewizji kablowych na rynku usług telewizyjnych rośnie– podkreśla.

„Szeroki Pas” to konkurs organizowany z okazji Forum usług szerokopasmowych, którego pomysłodawcą jest Tygodnik Computerworld. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych usług, produktów i przedsięwzięć rynku szerokopasmowego w Polsce. „Szeroki pas” to nagroda przyznawana od 2006 roku. JAMBOX został wyróżniony spośród pięciu innych usług nominowanych do konkursu. Jury wybierając laureatów uwzględniały m.in. znaczenie usługi dla rynku szerokopasmowego oraz jej innowacyjność.