Pasjonaci polskiej piłki wkraczają do akcji

przez | 26/11/2008

Już dziś startuje nowatorski portal o polskim futbolu ligowym – Pilka24.pl. Portal promuje się hasłem „Pasjonaci polskiej piłki” i pokazuje kulisy rodzimego futbolu. „Interesuje nas polska piłka jako produkt i w taki sposób będziemy chcieli ją pokazywać” – deklaruje Artur Racicki, prezes spółki Sport24.pl, pomysłodawcy i administratora portalu.

Portal pilka24.pl to nowy i nowatorski na polskim rynku portal o tematyce piłkarskiej. Przedmiotem zainteresowania jest polska Ekstraklasa i I liga piłkarska, ale widziana nie tylko przez pryzmat boiska. „Będziemy patrzeć na projekt pod hasłem „polska piłka” jak na produkt – medialny, marketingowy, wizerunkowy, PR-owy i biznesowy. Chcemy pokazywać, jak wygląda liga od kuchni, poruszać tematy, których nie porusza nikt inny” – tłumaczy Racicki. – „Skupiamy wokół portalu grono ekspertów z różnych dziedzin i inicjujemy dyskusje oraz kampanie społeczne dotyczące polskiego futbolu. Pilka24.pl ma być narzędziem środowiska piłkarskiego do kreowania nowych trendów, opracowywania zmian i ich wdrażania. Chcemy wspólnie zastanowić się, w jaki sposób można zbudować markę polskiej ligi, a potem, poprzez konkretne akcje, ją budować. Stąd w gronie ekspertów mamy trenerów, piłkarzy, rzeczników prasowych, specjalistów od marketingu sportowego i wielu innych.”

Pilka24.pl będzie się opierała na nowoczesnych multimedialnych narzędziach. Jednym z nich będą blogi ekspertów oraz dyskusje międzyblogowe. Każdy z użytkowników będzie mógł zostać redaktorem serwisu dzięki możliwości dodawania własnych newsów oraz multimediów. Innowacyjne jest również zarządzanie zawartością – użytkownik będzie miał możliwość selekcji treści zamieszczonych w portalu i dopasowywania ich do własnych potrzeb. „Wierzymy, że dzięki przejrzystości i intuicyjności serwisu korzystanie z niego będzie wyjątkową przyjemnością dla naszych użytkowników” – podkreśla Racicki. – „Każdy otrzyma od nas narzędzia, dzięki którym będzie mógł aktywnie uczestniczyć w rozwoju portalu.”

Plany rozwoju serwisu są bardzo ambitne. Pilka24.pl chce kreować inicjatywy społeczne związane z polskim futbolem ligowym – kampanie społeczne, programy angażujące użytkowników portalu, a także promować oddolne inicjatywy związane z polską piłką. Silnie rozwijana będzie także platforma wideo, produkująca autorskie filmy i spoty. Docelowo ma się stać pierwszą internetową telewizją sportową. Siedem filmów promujących serwis Pilka24.pl można już oglądać na Youtube.