New York Yankees i Cisco udostępnią przełomową technologię na nowym stadionie Yankee

Cisco wyposaży nowy stadion Yankee w rozwiązanie wideo w standardzie High-Definition oraz  w zaawansowaną technologię komunikacji, zapewniając kibicom maksimum rozrywki

Firma Cisco Systems poinformowała, że nowy stadion Yankee, którego otwarcie nastąpi w kwietniu 2009 r., został wyposażony w najnowocześniejsze technologie przewodowe, sieciowe i wideo Cisco®, dzięki czemu fani drużyny New York Yankees będą mieli do dyspozycji najlepszy pod tym względem na świecie stadion do gry w baseball. Najważniejsza dla kibiców będzie zainstalowana na boisku baseballowym nowa technologia firmy Cisco pod nazwą Cisco StadiumVisionTM. Zapewni ona fanom najbardziej zaawansowane technicznie możliwości obserwacji rozgrywek baseballowych.

Opierając się na swoich wcześniejszych innowacyjnych dokonaniach, zespół New York Yankees zintegruje usługi przesyłania obrazu, głosu i danych oraz usługi bezprzewodowe w jedną działającą bezproblemowo sieć następnej generacji, która umożliwi udostępnianie informacji o rozgrywkach sportowych na wiele nowych sposobów, zapewniając zupełnie nowe formy komunikacji zespołu z jego fanami. Kibice będą mogli oglądać wiadomości sportowe i wyniki rozgrywek, prognozy pogody oraz informacje dla kierowców, nie tracąc ani chwili z przebiegu gry na boisku.

„Wybraliśmy Cisco na dostawcę rozwiązań sieciowych dla nowego stadionu Yankee, gdyż firma ta rozumie nasze potrzeby biznesowe, potrafi zdefiniować możliwości i przedstawić konkretne rozwiązania nowoczesnego śledzenia rozgrywek, które zaspokoją oczekiwania naszych fanów” ― powiedział Lonn A. Trost, dyrektor ds. operacyjnych drużyny Yankees. „Firma Cisco pomoże nam wykorzystać rewolucyjne zmiany występujące w branży, takie jak przejście z transmisji w standardowej rozdzielczości na wideo w wysokiej rozdzielczości (HD), aby zapewnić naszym fanom najnowocześniejsze możliwości śledzenia wszystkich rozgrywek baseballowych w nadchodzących latach”.

Wyjątkowo urozmaicone możliwości odbioru obrazu HD dla wszystkich kibiców

Firma Cisco we współpracy z zespołem New York Yankees rozszerzy gamę możliwości śledzenia meczy tej drużyny i innych imprez organizowowanych na stadionie poprzez zapewnienie większej interaktywności, personalizacji i intensywności odbioru. Technologia StadiumVision pozwoli zespołowi Yankees wyświetlać na żywo transmisję wideo z rozgrywek oraz dostosowane do potrzeb widzów treści na każdym monitorze wideo. Wszystkie monitory będą w stanie udostępniać treści wideo w standardzie HD. Poniżej wymieniono niektóre z najważniejszych nowych udogodnień, które firma Cisco i drużyna Yankees zapewnią fanom zespołu na nowym stadionie:

  • Udogodnienia dla fanów zespołu Yankees: Z myślą o wszystkich kibicach, którzy nie chcą stracić ani chwili z akcji rozgrywanych na boisku, firma Cisco będzie wyświetlać transmisję na żywo z meczu na monitorach wideo HD rozmieszczonych na całym stadionie, w tym w lokalnych sklepikach z napojami, przekąskami i pamiątkami, w hallu głównym, w muzeum zespołu Yankees oraz w restauracjach i barach zlokalizowanych na terenie stadionu. Oprócz transmisji na żywo z meczu na monitorach będzie można równocześnie wyświetlać aktualne wyniki sportowe, ciekawostki na temat drużyny Yankees, wiadomości i prognozy pogody dostarczane z jednego ekranu. Po zakończeniu meczu monitory te pozwolą drużynie Yankees skierować kibiców do najbliższych wyjść i dostarczyć im aktualne informacje o ruchu na drogach. W sytuacjach awaryjnych wszystkie monitory stadionowe będzie można natychmiast i jednolicie przestawić na wyświetlanie instrukcji ewakuacji. W dniach, w których nie ma rozgrywek, te same monitory można wykorzystywać do wyświetlania niestandardowych treści i informacji dotyczących wydarzeń specjalnych, takich jak konferencje, śluby i inne imprezy zbiorowe.
  • Pakiet Premium Luxury Fan: Apartamenty Premium Luxury będą wyposażone w telefony IP z ekranem dotykowym, które pozwolą kibicom zamawiać napoje i przekąski oraz pamiątki związane z zespołem Yankees, które mają być dostarczone do apartamentu.
  • Kibice w przyszłości: Firma Cisco i zespół New York Yankees pomyśleli także o przyszłości, aby zapewnić nowoczesność stadionu również w nadchodzących latach. Nowy stadion jest również wyposażony w urządzenia, które pozwolą kibicom w przyszłości wykorzystywać urządzenia bezprzewodowe do zamawiania napojów, przekąsek, pamiątek itp. z miejsca, w którym siedzą, do oglądania natychmiastowych powtórek z gry oraz do rozmawiania w czasie rzeczywistym z przyjaciółmi przebywającymi na stadionie lub poza nim. Stadion jest ponadto wyposażony w urządzenia, które pozwolą fanom komunikować się z zawodnikami przed i po meczu z wykorzystaniem interaktywnej technologii wideo.

„Stadion ten zdefiniuje nowy standard śledzenia rozgrywek sportowych w Ameryce. Jesteśmy zaszczyceni, że nowy stadion drużyny New York Yankees będzie wyposażony w technologie firmy Cisco. Wdrożone rozwiązania pozwolą kibicom śledzić akcję z bliska, a zespołowi pomóc w zmianie sposobu zarządzania operacyjnego obiektem” ― powiedział John T. Chambers, prezes rady nadzorczej i dyrektor generalny firmy Cisco. „Dla firmy Cisco jest to dokonała okazja do zademonstrowania możliwości, jakie oferuje nowoczesne sieć teleinformatyczna.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu