Inteligentne Mazury

Coraz więcej Klientów decydując się na zakup domu zwraca uwagę nie tylko na wygląd i prestiż inwestycji, ale także na zastosowane w niej rozwiązania technologiczne zapewniające bezpieczeństwo, telekomunikację i podnoszące codzienny komfort życia. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi warszawski deweloper ARNA budując osiedle o wysokim IQ.

Dla zamożnych Klientów inteligentne rozwiązania od pewnego czasu nie są już luksusem ani magnesem przyciągającym do zakupu nieruchomości. Elektroniczne rozwiązania zarządzające bezpieczeństwem, zużyciem energii i komunikacją internetową stały się oczekiwanym przez nich standardem w wyposażeniu nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Decydującym czynnikiem staje się ich funkcjonalność. Dlatego ARNA budując osiedle Mazury Residence korzysta z innowacyjnych technologii systemów sterowania.

– Liczymy na to, że opcja,  w której po długich wakacjach możemy po wyjściu z samolotu czy jeszcze będąc w samochodzie 100 km od domu uruchomić ogrzewanie, ciepłą wodę, zapalić ogień w kominku i sprawdzić czy wszystko jest ok. na pewno będzie brana pod uwagę jako argument przy wyborze domu. – opowiada Janusz Zieniewicz, prezes zarządu spółki ARNA.

Ze względu na położenie Mazury Residence kluczową rolę odgrywa bezpieczeństwo oraz możliwość zarządzania domem na odległość za pomocą telefonu lub Internetu. Włamania, kradzieże i dewastacja to zmora posiadaczy domów i rezydencji położonych na Mazurach, Kaszubach czy innych odległych zakątkach Polski. Dlatego deweloper największy nacisk kładzie na pełne bezpieczeństwo. Zapewnia dyskretną, ale efektywną, zintegrowaną ochronę elektroniczną, która spełnia oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Użytkownicy oraz obsługa osiedla będą mieli również możliwość zdalnego odcinania wody, sterowania ogrzewaniem, zaworami, czy systemami bezpieczeństwa. To wszystko sprawi, że nawet dłuższa nieobecność w domu nie stanie się powodem stresu i niepokoju o jego los.

Ofertą wyróżniającą Mazury Residence są ponadto elementy technologii ekologicznego budownictwa takie jak rekuperatory, pompy ciepła i baterie słoneczne. To wszystko pozwala nie tylko obniżyć koszty utrzymania nieruchomości, ale też chronić piękną mazurską przyrodę.

W Mazury Residence najważniejsza jest inteligentna funkcjonalność oraz bezpieczeństwo i właśnie dlatego takie systemy zostały wdrożone w całej inwestycji, decyzję o instalacji systemów zarządzania rozrywką pozostawiono Klientom. Ponadto system wdrażany na osiedlu wykorzystuje jeden system transmisji danych dzięki czemu wszystkie domowe instalacje (ogrzewanie, alarmy, oświetlenie) będą mogły ze sobą współpracować i być koordynowane w prosty oraz efektywny sposób.

Kompleks całorocznych rezydencji Mazury Residence powstaje w odległości 6 km od Giżycka. To pierwsze w Polsce osiedle z własnym portem lotniczym i przystaniami jachtowymi. Mazury Residence to spójna koncepcja architektoniczna obejmująca 140 ekskluzywnych rezydencji, każda na działce o powierzchni ponad 5 000 m2, wkomponowanych w zaprojektowany od podstaw ogród oraz szerokie zaplecze usługowe i rekreacyjne. Dzięki obecności prywatnego pasa startowego dla samolotów turystycznych podróż do Warszawy trwa godzinę, do Berlina zaledwie dwie.

Mazury Residence są doskonałym domem dla tych, którzy pragną wyrwać się po pracy i odpocząć w otoczeniu piękna przyrody. To także propozycja dla osób chcących zamieszkać z dala od zgiełku wielkiego miasta by oddać się rodzinie, przyjaciołom i pasjom, jednocześnie mając poczucie bliskiego kontaktu z firmą. Mazury Residence to propozycja dla najbardziej wymagającej grupy klientów. Realizacja marzeń o rezydencji nad mazurskim jeziorem, bez zbędnego niepokoju o bezpieczeństwo, nigdy nie była tak prosta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu