Firma Ricoh Polska otrzymała certyfikat ISO 14001 od Bureau Veritas Certification

Firma Ricoh Polska poinformowała o pomyślnym przeprowadzeniu audytu recertyfikacyjnego i przedłużeniu certyfikacji przez Bureau Veritas Certification w zakresie Systemów Zarządzania Środowiskiem –  ISO 14001.

„Ricoh jako nieliczna ze światowych korporacji wdrożyła System Zarządzania Środowiskowego certyfikowany zgodnie z międzynarodową normą ISO 14001 we wszystkich swoich blisko 400 jednostkach produkcyjnych i handlowych na całym świecie. Działania związane z ochroną środowiska traktujemy jako długoterminowy cel i zobowiązanie, które jest ważnym elementem strategii CSR przyjętej przez koncern.” – powiedziała Katarzyna Mydlak – Kowalska Pełnomocnik ds. Systemów Zarządzania w Ricoh Polska.

Ricoh Polska – zgodnie ze zobowiązaniami własnej polityki środowiskowej – angażuje swoich Autoryzowanych Partnerów Handlowych do propagowania i stosowania Systemu Zarządzania Środowiskiem w ich działaniach handlowych, serwisowych i logistycznych. Na co dzień pracownicy Ricoh starają się chronić zasoby naturalne poprzez ograniczenie zużycia papieru, energii elektrycznej i paliw. Każdego roku, w czerwcu, Ricoh uczestniczy w globalnym przedsięwzięciu zwanym „Ricoh Global Eco Action Day”. W tym dniu gasną na całym świecie neony reklamowe z logo Ricoh. W codziennych działaniach handlowych Ricoh stara się popularyzować idee proekologiczne wśród swoich odbiorców poprzez odpowiednie działania marketingowe oraz przybliżanie wiedzy o przyjaznej środowisku funkcjonalności proponowanych urządzeń.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu