Przejdź do treści

1000 klientów wybrało platformę Comarch ECOD Operator na Ukrainie

Po 3 latach istnienia na rynku ukraińskim z rozwiązania firmy Comarch korzysta już 10 sieci handlowych (m.in. Metro, Auchan, Billa, Praktiker) wymieniających dokumenty elektroniczne ze swoimi dostawcami (1000 firm), a ECOD wyrósł na lidera rozwiązań EDI na Ukrainie.

Comarch umacnia swoją pozycję na Ukrainie w obszarze rozwiązań EDI (Electronic Data Interchange). Pod koniec 2005 roku pierwszy klient ( Fozzy Group) wybrał platformę ECOD do wymiany komunikatów handlowych ze swoimi partnerami. Dziś EDI wykorzystywane jest jako czynnik przewagi konkurencyjnej, a coraz częściej traktowane jest nawet jako konieczność w przypadku dużych sieci handlowych. Do platformy Comarch ECOD sukcesywnie podłączani są kolejni klienci, a funkcjonalność rozszerzana jest o nowe komunikaty EDI (DESADV, INVOIC, RECADV, PRICAT).

– Trzy lata temu nikt na Ukrainie nie słyszał o EDI, a obecnie jest to już nieodłączne w modelu sieć handlowa – dostawca. Są przypadki, że klienci sami zgłaszają się do nas z prośbą o uruchomienie elektronicznej wymiany dokumentów z partnerami – mówi Marcin Warwas, Wiceprezes Comarch SA odpowiedzialny za Sektor Usługi.

ECOD Operator to kompleksowe rozwiązanie typu EDI (Electronic Document Interchange), umożliwiające automatyczną wymianę informacji i dokumentów handlowych, np. zamówień, faktur, raportów sprzedaży w formie zgodnego z powszechnymi standardami dokumentu elektronicznego. Platforma Comarch ECOD obsługuje największe firmy w Europie Centralnej i Wschodniej.