Thierry Breton nowym CEO Atos Origin S.A.

przez | 25/11/2008

Atos Origin, międzynarodowy lider wśród dostawców systemów informatycznych, powołał Thierrego Bretona na nowego CEO firmy. Jego długoletnie doświadczenie w międzynarodowych korporacjach IT, a także na stanowiskach rządowych ma pomóc Atos Origin w realizowaniu planu transformacji oraz dalszego rozwoju firmy na rynkach międzynarodowych.

Thierry Breton od 1997 roku przez pięć lat pełnił funkcję CEO firmy Thomson, a następnie przez trzy lata CEO France Telecom. Od roku 2005 był Ministrem Gospodarki i Finansów we Francji, a ostatnio pełnił kluczowe funkcje w grupie Bull – jednej z wiodących europejskich grup informatycznych.

Globalna strategia Atos Origin opiera się obecnie na realizacji Planu Transformacji 3o3 (trzy cele w trzy lata), który zakłada, że Atos Origin będzie co roku zwiększał obroty i osiągnie marżę operacyjną na poziomie 8,5%. Rada nadzorcza doceniając bogate doświadczenie Thierrego Bretona, wyznaczyła go na nowego CEO, by umożliwić firmie przyspieszenie tempa rozwoju planu.

– Nowy Dyrektor Generalny wnosi do Atos Origin wybitne, międzynarodowe doświadczenie w zakresie nowych technologii i telekomunikacji, nabyte w dużych, wiodących w branży firmach IT. Jestem pewien, że wzmocni to strategię transformacji Atos Origin i przyczyni się do osiągania jeszcze lepszych wyników. Thierry Breton na stanowisku CEO pozwoli firmie przezwyciężyć trudności i wyzwania obecnej sytuacji gospodarczej i doprowadzi do nowego etapu w rozwoju korporacji – mówi Jean-Philippe Thierry, przewodniczący Rady Nadzorczej Atos Origin.

– Jestem zadowolony, że mogę dołączyć do silnej międzynarodowej korporacji obecnej na rynkach 40 krajów, budowanej przez ponad 50 000 pracowników, których umiejętności techniczne i profesjonalizm cieszą się uznaniem na całym świecie. Spółka ma stabilnych właścicieli, podzielających ogromne ambicje związane z jej rozwojem – komentuje Thierry Breton.

Rada Nadzorcza na kolejnym corocznym Walnym Zgromadzeniu zaproponuje zmianę statutu spółki, mającą na celu przekształcenie jej w société anonyme (odpowiednik polskiej spółki akcyjnej, przeznaczony dla dużych przedsiębiorstw), kierowane przez „Conseil d’Administration” (Zarząd Dyrektorów) zamiast obecnej Rady Nadzorczej i Zarządu. W ramach przyszłej struktury prawnej Thierry Breton będzie pełnić funkcję Chief Executive Officer Atos Origin.