TANDBERG zdobywcą dorocznej nagrody za największy wzrost udziałów w rynku, nadawanej przez Frost & Sullivan

TANDBERG spółka specjalizująca się w rozwiązaniach do komunikacji wizualnej odnotowała wzrost przychodów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) o 58,4%

Spółka TANDBERG otrzymała od firmy Frost & Sullivan nagrodę Market Share Growth Leadership Award za 2008 r. za uzyskanie największych udziałów w europejskim rynku wideokonferencyjnych punktów końcowych (49,7%) oraz za osiągnięcie wzrostu przychodów o 58,4% w 2007 r. Wyniku takiego nie uzyskał żaden inny producent.

„Dzięki dużemu zaangażowaniu w prace badawczo-rozwojowe, wdrożeniu udanej ogólnoeuropejskiej strategii marketingowej oraz utworzeniu silnej sieci dystrybucyjnej firma TANDBERG umocniła się na pozycji lidera rynku” ― powiedział Prarthana Somal, analityk ds. badań z firmy Frost & Sullivan. „Firma zwiększa swoje udziały w rynku tradycyjnych rozwiązań wideokonferencyjnych, jednocześnie stopniowo wkraczając w rozleglejszą dziedzinę komunikacji IP”.

Kolejnym dowodem czołowej pozycji przedsiębiorstwa jest odnotowanie równie imponującego, wynoszącego aż 46,0% wskaźnika wzrostu przychodów z globalnej sprzedaży terminali wideokonferencyjnych. Jest to w znacznym stopniu efekt nowych osiągnięć technologicznych firmy, rozszerzenia oferty produktów oraz wzbogacenia wielu systemów firmy o obsługę standardu High Definition (HD).

„Rok 2008 był dla firmy TANDBERG rokiem bardzo udanym. Wprowadziliśmy na rynek pionierski produkt do nawiązywania połączeń telepresence i nawiązaliśmy współpracę strategiczną z ważnymi partnerami, jednocześnie rozwijając i wzbogacając naszą ofertę produktów, aby jak najpełniej zaspokoić potrzeby klientów” ― powiedział Geir Olsen, prezes firmy TANDBERG EMEA. „Bardzo się cieszymy z otrzymania przyznanej przez firmę Frost & Sullivan nagrody Market Share Growth Leadership Award za 2008 r. za uzyskanie największych udziałów w europejskim rynku wideokonferencyjnych punktów końcowych. Czujemy się też niezwykle zaszczyceni faktem, że nasi klienci wciąż uważają produkty i usługi wideo firmy TANDBERG za rozwiązanie, które pozwala sprostać dzisiejszym wyzwaniom biznesowym”.

Firma TANDBERG nawiązała ścisłą współpracę z kilkoma głównymi producentami z rynku rozwiązań telekomunikacyjnych ― uczestniczyła w opracowywaniu serwera Office Communications Server firmy Microsoft oraz podjęła partnerską współpracę z HP. Firma wykorzystuje w pełni potencjał rozwijającego się rynku rozwiązań do ujednoliconej komunikacji, rozwijając strategiczne kontakty partnerskie z innymi kluczowymi producentami z tej branży, aby móc udostępniać najbardziej zaawansowane możliwości komunikacji wizualnej.

W 2008 r. firma rozwijała się sukcesywnie, dodając do swojej oferty nowe, innowacyjne produkty do organizowania wideokonferencji i nawiązywania połączeń typu telepresence oraz poszerzając zakres współpracy z HP. W październiku firma TANDBERG poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązania TANDBERG Telepresence T3 oraz usługi TANDBERG Total Service, które są najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami do nawiązywania połączeń typu telepresence dostępnymi obecnie na rynku. Firma poinformowała również o rozszerzeniu zakresu współpracy z HP, której celem jest udostępnienie usługi HP Halo Video Collaboration Service. Jest to jedna z najbardziej kompleksowych ofert produktów i usług do pracy zespołowej dostępnych na rynku, zaprojektowanych w celu globalnej obsługi z jednego źródła całej opartej na komunikacji wideo pracy zespołowej w przedsiębiorstwie.

„Dzięki szerokiej i zróżnicowanej gamie produktów do obsługi połączeń typu telepresence i terminali wideokonferencyjnych firma TANDBERG skutecznie zaspokaja różnego rodzaju potrzeby wideokonferencyjne klientów z najważniejszych branż. Ponadto firma zbudowała w Europie silną sieć dystrybucji, kładąc szczególny nacisk na edukację, certyfikację i szkolenie swoich 400 partnerów handlowych” ― powiedział Prarthana Somal. „Dzięki tej rozbudowanej sieci sprzedaży firma TANDBERG jest w stanie zapewnić lepszą obsługę klientów i pomoc techniczną”.

Raport firmy Frost & Sullivan’s na temat firmy TANDBERG można znaleźć pod adresem: http://www.tandberg.com/collateral/Market-Share-Growth-Leadership-2008.pdf

Nagroda firmy Frost & Sullivan za największy wzrost udziałów w rynku jest przyznawana każdego roku firmie, która odnotowała największy wzrost udziałów rynkowych w swojej branży. Nagrodę tę zdobywają przedsiębiorstwa, które osiągnęły strategiczne sukcesy w dziedzinie innowacyjności produktów, marketingu i strategii sprzedaży, co przyczyniło się do największego wzrostu udziałów w rynku w poprzednim roku.

Przyznawane przez firmę Frost & Sullivan nagrody za najlepsze procedury (Best Practices Award) stanowią wyraz uznania dla firm z różnych rynków regionalnych i światowych, które mogą się pochwalić czołową pozycją rynkową oraz wyjątkowymi osiągnięciami i znakomitą wydajnością pod względem innowacyjności technologii, obsługi klienta i rozwoju produktów strategicznych. Analitycy branżowi porównują przedsiębiorstwa obecne na rynku i mierzą ich wydajność poprzez szczegółowe wywiady, analizy i rozległe badania uzupełniające, aby zidentyfikować najlepsze procedury w branży.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu