Specjalna wersja ABBYY FineReader do użytku domowego

przez | 25/11/2008

Firma ABBYY – producent uznanego programu FineReader w odpowiedzi na potrzeby rynku w Polsce przygotował specjalną wersję programu do użytku domowego.

ABBYY FineReader 9.0 Home Edition dzięki zastosowaniu  silnika OCR – Engine 9.0 posiada równie wysoką dokładność rozpoznawania jak znane na rynku najnowsze wersje Professional Edition i Corporate Edition.

Wersja Home Edition to propozycja dla wszystkich użytkowników domowych, którzy mają potrzebę sporadycznego lub częstszego ręcznego przepisywania tekstów drukowanych. Program przekształca zarówno obrazy pochodzące ze skanerów jak i aparatów cyfrowych. Przetwarza skany i zdjęcia dokumentów w 179 językach (w tym j. polskim). Rozpoznawane jest pismo drukowane i tabele, języki formalne (C++, Pascal, etc.), znaki subskryptu (r2), proste formuły chemiczne (np. H20), tekst w pionie, hiperłącza oraz nagłówki i stopki jak i  numeracja stron.
Obsługa programu dostępna w j. polskim jest bardzo prosta i przyjazna. Poprzez zadania pogrupowane w jednym oknie, które otwiera się automatycznie z chwilą uruchomienia programu, użytkownik ma dostęp do najczęściej używanych funkcji, takich jak „Skanuj do formatu PDF”, „Skanuj do programu Microsoft Word”. Przenoszenie drukowanego tekstu do programów Microsoft Word, Excel lub formatu PDF wykonywane jest jednym kliknięciem. Przekształcone strony użytkownik domowy może zapisać w różnych formatach, tj.: rtf, txt, doc, xls, html, PDF. Przydatną funkcją jest uruchamianie przekształcania skanów i zdjęć dokumentów z popularnych aplikacji: Microsoft Word, Excel, a także z Eksploratora Windows. Specjalnym bonusem od producenta dla zarejestrowanych na www.finereader.pl  użytkowników jest aplikacja ABBYY Screenshot Reader do wykonywania i rozpoznawania zrzutów z ekranu, dlatego warto się zarejestrować.

Wersja ta przeznaczona jest wyłącznie  do użytku domowego. Program szczególnie przydatny jest uczniom, studentom, doktorantom podczas tworzenia referatów, prac i innych materiałów, jak i nauczycielom podczas  przygotowywania materiałów dydaktycznych. Doskonale sprawdza się w przekształcaniu skanów i zdjęć dokumentów na format PDF w celu tworzenia domowego przeszukiwalnego archiwum. Używanie programu ABBYY FineReader 9.0 Home Edition w organizacjach lub w celach komercyjnych jest niezgodne z umową licencyjną i narusza prawo.

Do komercyjnych zastosowań polecany jest FineReader Professional Edition oraz wersja Corporate Edition.

ABBYY FineReader 9.0 Home Edition dostępny jest w cenie 189 pln netto.
Dodatkowe informacje  www.finereader.pl