SANYO 52SR1

przez | 25/11/2008

Nowy 52 calowy monitor full HD do pracy na wolnym powietrzu (-20°C – +45°C), zapewniający doskonałą czytelność obrazu w pełnym słońcu

Firma SANYO wprowadziła na rynek nowy 52” monitor. Jest to noszący oznaczenie 52SR1 model, przeznaczony do zastosowań w obiektach otwartych i miejscach publicznych – kolejny członek rodziny profesjonalnych monitorów o obrazie czytelnym nawet w świetle słonecznym. Model ten jest wyposażony w 52-calowy panel i ma możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości Full HD. Gwarantuje on doskonale wyraźny obraz nawet przy intensywnym oświetleniu zewnętrznym – choćby w przypadku instalacji w miejscach nasłonecznionych. Dzięki odpornej obudowie, można go używać także na świeżym powietrzu, gdyż nie straszne mu słońce, wilgoć – deszcz i śnieg oraz ekstremalne temperatury (-20 – +45°C). Monitor 52SR1 jest więc doskonałym rozwiązaniem dla ulicznej reklamy wizualnej.

Dzięki rozwiązaniom technicznym, zapewniającym czytelność obrazu nawet, gdy pada na niego światło słoneczne, SANYO 52SR1 z powodzeniem sprawdza się w niekorzystnie oświetlonych miejscach. Jego transrefleksyjny ekran wykorzystuje blask słońca i intensywność otaczającego oświetlenia, by jeszcze bardziej podnieść jasność wyświetlanego obrazu. Padające na niego światło dodatkowo wzmacnia podświetlenie monitora, pozwalając mu uzyskać jasność sięgającą 1500 cd/m2. Ponieważ efekt ten zachodzi tylko wówczas, gdy to konieczne, i opiera się na użyciu światła z otoczenia, technologia ta odznacza się wysoką skutecznością i jest przyjazna dla środowiska.

Przy ekranie o przekątnej 52 cale – 132 centymetry (115,2 x 64,8 cm) i kontraście 1500:1, informacje wyświetlane na monitorze 52SR1 można bez trudu odczytać nawet z większej odległości. Ponieważ zaś urządzenie to jest zgodne ze standardem Full HD, obsługując rozdzielczości do 1920 x 1080 pikseli, wyświetla ono nawet najdrobniejsze szczegóły ze zdumiewającą jakością. Monitor może również służyć do wyświetlania sekwencji wideo. Przy czasie reakcji matrycy wynoszącym zaledwie 6,5 milisekundy, odtwarza je z maksymalną wiernością i bez jakichkolwiek zauważalnych strat jakości, nawet przy dynamicznych scenach ruchu. Model 52SR1 świetnie nadaje się do zastosowań w przestronnych salach, centrach handlowych i czy w intensywnie oświetlonych witrynach sklepowych.

SANYO 52SR1 nie tylko doskonale radzi sobie z obrazami statycznymi i sekwencjami wideo, ale jest też wręcz stworzony do pracy na świeżym powietrzu. Działając w tzw. trybie zimowym, wytrzymuje mrozy do -20°C; nie straszne mu nawet również tropikalne upały 45°C czy ulewny deszcz. W przypadku chwilowego zalania wodą, odporna obudowa klasy IP66 pozwoli monitorowi  działać bez żadnych ograniczeń. Model 52SR1 można więc używać w miejscach nieosłoniętych przed czynnikami pogodowymi, np. na przystankach autobusowych, w kurortach zimowych, a nawet w myjniach samochodowych.

W zależności od wymogów, jakie narzuca konkretne zastosowanie, można go instalować w poziomie lub w pionie. Firma SANYO oferuje także dodatkowe, odporne na korozję okucia do montażu ściennego – umożliwiające oba ustawienia ekranu.

Model 52SR1 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie dla użytkownika końcowego – 34.444 PLN + VAT, z trzyletnią gwarancją.