LCC polskim emigrantom

przez | 25/11/2008

Zbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nimi czas rodzinnych spotkań i powrotów na ojczystą ziemię. Pracujący za granicą stają przed problemem znalezienia bezpiecznego i taniego sposobu na przekazanie zarobionych pieniędzy do kraju. Tu firma LCC International przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy chcą spędzić święta w spokojnym, wigilijnym nastroju, bez problemów i trosk, których można przecież łatwo uniknąć.

Wielu Polaków powraca do kraju na święta Bożego Narodzenia z pracy na obczyźnie. Znajdą się oni na dworcach lotniczych, trzymając w ręku ciasno upakowaną walizkę z ciężko zarobionymi pieniędzmi. W takiej sytuacji nie trudno o napad i kradzież. A co jeżeli bagaż zaginie przy odprawie celnej? Wtedy będziemy musieli przejść wiele uciążliwych procedur, zarówno na policji, jak i firmie transportowej. Tymczasem wymarzona perspektywa spędzenia radosnych i spokojnych świąt z rodziną bezpowrotnie zniknie. O ile łatwiej byłoby przesłać pieniądze, np. kurierem. Jednakże takie wyjście nie zawsze gwarantuje nam, że nie zostaną zagubione lub że dotrą na czas. A przecież można już po 2 godzinach odebrać przekaz wysłany zza granicy. Bez zbędnego ryzyka i wożenia dodatkowych bagaży. Usługi, z którymi firma LCC International weszła na polski rynek znacznie polepszyła bezpieczeństwo osobiste i finansowe polskich emigrantów zarobkowych.

LCC International na ratunek

LCC posiada swoje oddziały i zadowolonych klientów w ponad 70 krajach świata. Działalność biznesowa firmy polega na realizowaniu transferów pieniężnych z oddziałów firmy do placówek bankowych oraz innych firm zajmujących się transferami pieniężnymi. Polski oddział grupy LCC znajduje się w Poznaniu. Powstała w 1997 roku w Wielkiej Brytanii, obecnie cieszy się wśród imigrantów na Wyspach nieposzlakowaną reputacją. Zyskała ją nie tylko ze względu na bezpieczne i nowoczesne systemy komputerowe, lecz także dzięki bogatym tradycjom społecznej odpowiedzialności. Brytyjska firma znana jest bowiem z bezwzględnej walki z praniem brudnych pieniędzy.

Pod ręką i na czas

Obecnie możemy odebrać pieniądze aż w 8500 punktach zlokalizowanych na terenie całej Polski. To w szczególności wielkie ułatwienie dla tych rodzin, które mają utrudniony dostęp do usług finansowych w odległych miastach.

Przelewy pieniężne w ramach usług LCC ulegają automatycznemu przewalutowaniu, dzięki czemu określoną sumę pobieramy w złotówkach, a nie w funtach. Oszczędzamy w ten sposób czas poświęcony na szukanie kantorów, zatem od razu możemy przystąpić do świątecznego szaleństwa zakupów. Odbiór pieniędzy nie podlega żadnej dodatkowej opłacie oprócz tej, którą uiszcza wpłacający na terenie Wielkiej Brytanii. Jest ona bardzo niska, w porównaniu do bankowych prowizji – wynosi zaledwie 3,90 GPB w przypadku standardowego przesyłu pieniędzy oraz 4,90 GBP w opcji szybkiej. Nie uszczuplimy tym samym kwoty wydatków na świąteczny stół. Obydwie możliwości gwarantują błyskawiczny przelew pieniężny, odpowiednio w ciągu 24h lub 2 h. Dyspozycji transferu możemy dokonać zarówno osobiście, drogą telefoniczną jak i internetową. Co ważne – do wykonania transferu nie trzeba posiadać konta bankowego za granicą. Wystarczy wpłacić kwotę przelewu w jednym z punktów LCC na terenie Wielkiej Brytanii.