Dobry koniec roku dla QAD Polska

Firma QAD, dostawca systemów informatycznych w sektorze przemysłowym, pomyślnie zakończy rok 2008. W trzecim kwartale 2008 roku sfinalizowano pierwsze etapy wdrożeń w 4 firmach: ZPREP Energetyka Czerwonak S.A., XL Energy Marketing, Kontakt-Simon S.A. i GELLWE Sp. z o.o.

W ostatnim kwartale 2008 roku firmie QAD doprowadziła do skutku kolejne etapy w czterech projektach w firmach z branż spożywczej i elektroenergetycznej. Wdrożenia objęły rozwiązania QAD Enterprise Applications i QAD Warehousing.

Implementację sztandarowego pakietu QAD Enterprise Applications rozpoczęto w firmie przemysłowej Zakłady Produkcyjno – Remontowe Energetyki Poznań ENERGETYKA-CZERWONAK S.A.. Firma zajmuje się remontami transformatorów oraz produkcją dużych radiatorów. Po Donako S.A. i Damel S.A. jest to kolejny klient QAD w branży elektroenergetycznej, który będzie używać pakietu QAD Enterprise Applications. Wdrożenie obejmie cztery podstawowe wydziały produkcyjne: Wydział Konstrukcji Stalowych, Wydział Obróbki Mechanicznej, Wydział Elektryczny i Wydział Transportu Ciężkiego. System zostanie uruchomiony w styczniu 2009.

Kolejnym projektem QAD jest implementacja pakietu QAD Enterprise Applications w firmie XL Energy Marketing, producenta napojów energetycznych. Doświadczenie QAD w realizacji podobnych projektów pozwala na dokonanie tego wdrożenia w zaledwie kilka tygodni z wykorzystaniem branżowo prekonfigurowanych modułów.

W tym czasie w Kontakt–Simon S.A., zakładzie o długoletniej tradycji w przemyśle elektroinstalacyjnym i firmie Gellwe (obecnie FoodCare Sp. z o.o.) produkującej artykuły spożywcze, realizowane są projekty wdrożeniowe systemu QAD Warehousing (AIM Advanced Inventory Management). QAD Warehousing to zaawansowany system magazynowy. Pozwala kompleksowo zarządzać magazynem, obejmując przyjęcia, inteligentne umieszczenie przyjętego towaru w odpowiednim miejscu na półce magazynu, wydanie towaru według zdefiniowanych zasad oraz zarządzanie pracą magazynierów. System umożliwia całkowitą automatyzację poprzez zastosowanie technologii kodów kreskowych oraz zaawansowanych algorytmów składowania (FIFO, LIFO, etc).

– Tak pomyślny kwartał to rezultat zarówno rozwoju oferty QAD dla sektora przemysłowego, jak i silnej koncentracji firmy na procesach sprzedaży. Jeszcze przed końcem grudnia planujemy podpisanie kolejnych kontraktów – komentuje Artur Sawicki, Sales Manager w QAD Polska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu