Ruszył Eko-Blog

Czy można jeść biodegradowalne torby? O toksyczności życia na przedmieściach i o tym jak niemodne staje się „kapanie kranami”, można dowiedzieć się z nowego eko-blogu zatytułowanego „Polska – klimat do zmian”. Internetowy pamiętnik stanowi jedną z akcji specjalnych przygotowanych przez Ministerstwo Środowiska w ramach kampanii edukacyjnej poprzedzającej poznańską Konferencję Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu – COP 14. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wartości proekologicznych oraz wiedzy w zakresie ochrony klimatu wśród użytkowników Internetu.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Środowiska blisko 70% ludzi w wieku od 15 do 24 lat oraz 52% respondentów w wieku 25-39 lat czerpie swoją wiedzę na temat zmian klimatu z Internetu. Z tego właśnie powodu w zintegrowanej kampanii edukacyjnej, prowadzonej przez Ministerstwo Środowiska przed ONZ-owską Konferencją klimatyczną, nie mogło zabraknąć sieci internetowej. Trwająca od kilku lat wśród młodych ludzi moda na pisanie i czytanie blogów stała się inspiracją do utworzenia wyjątkowego eko-pamiętnika, w którym młody człowiek aktywnie zaangażowany w przeciwdziałanie procesowi globalnego ocieplania opisuje własne obserwacje dotyczące życia w wielkim i zanieczyszczonym mieście.

Bloger Ekostudent zwraca szczególną uwagę nie tylko na zachodzące w przyrodzie zjawiska atmosferyczne, coraz częstsze problemy komunikacyjne, ale przede wszystkim,  na stosunek ludzi do ekologii. Napisany „lekkim” językiem i utrzymany w żartobliwym tonie blog jest swoistym buntem młodego człowieka świadomego zagrożeń płynących z globalnego ocieplenia wobec współczesnego sposobu życia, który zdaje się coraz mniej brać pod uwagę środowisko naturalne.

Ekologiczny pamiętnik „Polska – klimat do zmian” powstał w nawiązaniu do Konferencji klimatycznej COP 14, która będzie najważniejszym w 2008 roku globalnym szczytem poświęconym zmianom klimatu – mówi Małgorzata Snarska, Szef Zespołu ds. Organizacji i Promocji COP 14. Oprócz bloga Ministerstwo Środowiska przygotowało na tę okoliczność również specjalny konkurs internetowy, klimatyczną wyspę w Second Life, ekologiczny profil na portalu społecznościowym MySpace oraz profesjonalną kampanię spotową” – dodaje Snarska.

Eko-Blog dostępny jest dla czytelników pod adresem www.ekostudent.blox.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu