Przejdź do treści

Nowe wydawnictwo wśród klientów arvato

arvato services Polska, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych, podpisało umowę z Polskim Przedsiębiorstwem Wydawnictw Kartograficznych im. Eugeniusza Romera S.A. (PPWK S.A.). arvato będzie odpowiadać za dystrybucję drukowanych wydawnictw kartograficznych marki Copernicus oraz interaktywnego programu do nawigacji satelitarnej Navigo.

PPWK, najstarsza na polskim rynku firma zajmująca się wydawnictwami kartograficznymi, zleciła arvato services Polska kompleksową obsługę logistyczną dystrybucji swoich wydawnictw, takich jak mapy, atlasy, plany miast czy mapy ścienne.

W ramach zawartej umowy, arvato będzie odpowiadało m.in. za przyjmowanie i wydawanie publikacji, magazynowanie ich, a także za kompletowanie i konfekcjonowanie zamówień.

– Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych to nasz kolejny klient z branży wydawniczej. Zatem dotychczasowe doświadczenie, m.in. w kompleksowym kompletowaniu wysyłek oraz dystrybucji masowej, gwarantuje efektywną spedycję towarów klienta – mówi Waldemar Kaczmarek, Dyrektor Obszaru Telco i Nowe Technologie w arvato services Polska. – Dodatkowo, nasze centrum logistyczne, znajdujące się w Błoniu niedaleko Warszawy, specjalizuje się w realizacji działań, które są przedmiotem naszej umowy. Jestem więc przekonany, że dla każdej ze stron praca przy tym projekcie będzie korzystna i satysfakcjonująca.

arvato services Polska odpowiadać będzie również za obsługę reklamacji i ewentualnych zwrotów. Poza tym, koordynować będzie współpracę z firmą kurierską realizującą dostawy zamówionych publikacji.

– PPWK funkcjonuje na polskim rynku wydawniczym od blisko stu lat. Od początku działalności kładziemy nacisk na wysoką jakość naszych produktów i ich powszechną dostępność – mówi Magdalena Wolak, Dyrektor ds. Operacyjnych w PPWK. – Dlatego też nawiązanie współpracy z arvato services Polska było naturalnym krokiem w rozwoju naszej firmy. Jesteśmy przekonani, że dzięki bogatemu doświadczeniu oraz nowoczesnym rozwiązaniom logistycznym oferowanym przez arvato odpowiednio zapakowane i zaadresowane przesyłki dotrą na czas do naszych klientów, a dzięki nim do szerokiej rzeszy użytkowników naszych map.

Zlecenie obsługi logistycznej dystrybucji wydawnictw PPWK podyktowane jest chęcią nawiązania przez Wydawnictwo współpracy ze stabilnym finansowo kontrahentem, zwłaszcza w kontekście planowanej dystrybucji nowych nośników informacji – map w postaci elektronicznej oraz urządzeń elektronicznych z indywidualnymi numerami seryjnymi typu GPS.

Według wstępnych szacunków rocznie z magazynów arvato będzie wysyłanych 2,5 miliona map i atlasów PPWK.