Dobre postanowienia na święta Bożego Narodzenia i na cały rok

Jak wytłumaczyć dzieciom, że Święta Bożego Narodzenia nie są po to, aby otrzymać górę prezentów? Jak przekonać dzieci, że warto pomóc zapracowanym rodzicom w przygotowaniach, szczególnie w Adwencie.

Jak wytłumaczyć naszym pociechom, że warto każdego dnia podejmować wysiłek, aby stać się lepszym, bardziej wartościowym i uważnym człowiekiem, choć jest się tylko (a może aż?) dzieckiem? Może wystarczy poświęcić trochę czasu i zmobilizować dzieci do przygotowania Dobrych postanowień na czas przedświąteczny a może nawet i na cały, nowy rok.

Z pomocą przyjdzie opowiadanie wydawnictwa Bajkopisarze.pl „Dobre postanowienia”, które zainspiruje do działania dużych i małych a czas spędzony na wspólnym czytaniu sprawi, że dzieci radośnie i ochoczo przystąpią do przygotowań świątecznych. Święta to taki szczególny czas. I najważniejsze nie są prezenty, lecz to, co mamy w sercu – tłumaczy mama z „Dobrych postanowień”. – Chodzi o to, żeby postarać się być lepszym człowiekiem. Szlachetnym, uczciwym, odpowiedzialnym, solidarnym. Żeby pomyśleć o innych. Po to jest Adwent. To czas oczekiwania i przygotowania.

Na stronach portalu www.bajkopisarze.pl można przeczytać fragment opowiadania i pobrać specjalnie przygotowany dla dzieci kalendarz adwentowy z miejscem na wpisanie ważnych rzeczy do zrobienia przed świętami.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu