CompFort Meridian dystrybutorem Micro Fokus w Polsce

Micro Focus® (LSE.MCRO.L), dostawca rozwiązań do zarządzania aplikacjami w przedsiębiorstwach, wybrał Compfort Meridian na swojego dystrybutora w Polsce. Firmy będą wspólnie pomagać klientom w ulepszaniu ich systemów IT i lepszym zarządzaniu nimi. Umowa z CompFort Meridian ma ułatwić firmie Micro Focus realizację przyszłorocznego planu zwiększenia biznesu w Europie Centralnej i Wschodniej o 35%.

Oczekuje się, że polski rynek IT wzrośnie z 5,1 mld USD w 2007 roku do około 8,4 mld USD w roku 20121, a usługi IT mają być najszybciej rosnącym segmentem. Micro Focus i Compfort Meridian chcą być wtedy na fali i zamierzają pomagać klientom w ewolucji ich systemów IT. W ramach umowy, CompFort Meridian od dziś przystępuje do sprzedaży oprogramowania MicroFocus, wykorzystując swoją bazę klientów, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów, które najwięcej inwestują w informatykę, czyli telekomunikacja, produkcja i finanse, a także administracja.

“Polska jest silnym i rosnącym elementem europejskiej gospodarki” powiedział Jorge Dinares, wiceprezes ds sprzedaży w Micro Focus. “Polska jest liderem w Europie jeżeli chodzi o potrzebę modernizacji systemów IT. To kraj o dużej liczbie ludności potrzebującej usług telekomunikacyjnych czy finansowych, z nowymi metodami ich dostarczania. Dlatego Micro Focus potrzebuje uznanego i dynamicznego partnera, które będzie dostarczał nasze rozwiązania w tym regionie. CompFort Meridian udowodnił, że ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Przy jego pomocy chcemy stać się głównym graczem na polskim rynku usług IT”.

Maarten Goslings, prezes Compfort Meridian powiedział: “Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na dystrybutora Micro Focus w Polsce. Wierzymy, że uda nam się zbudować długoterminowe i produktywne partnerstwo”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu