VIA prezentuje Panel-PC VIPRO z ekranem dotykowym

przez | 20/11/2008

Niedrogi, inteligentny i trwały VIA VIPRO VP7710 obsługuje dwa ekrany w zaawansowanych zastosowaniach przemysłowych i handlowych

VIA Technologies, Inc przedstawiła panel-PC VIA VIPRO VP7710 z ekranem dotykowym – w pełni funkcjonalny, całkowicie pasywnie chłodzony panelowy komputer PC przeznaczony do zastosowania jako inteligentny ekran w wymagających środowiskach. VIA VIPRO jest solidny, stabilny i elastyczny w konfiguracji – to pierwsze z serii zaawansowanych rozwiązań panelowych VIA.

VIA VIPRO powstał w odpowiedzi na rosnącą popularność intuicyjnych technologii ekranów dotykowych. Nowy model VIA zaspokaja zapotrzebowanie na efektywne kosztowo, inteligentne wyświetlacze do zastosowań komercyjnych, na przykład w systemach sprzedaży biletów, bankomatach, automatach do sprzedaży, kioskach informacyjnych, a także w zaawansowanych infrastrukturach zarządzania flotami w branżach transportu, dostaw i logistyki.

Wytrzymały VIA VIPRO doskonale sprawdzi się, jako interfejs człowiek-maszyna (HMI) w zastosowaniach przemysłowych, na przykład w automatyce fabrycznej i systemach kontroli. Urządzenie umożliwia również uzupełnienie o drugi, niezależnie konfigurowany wyświetlacz do zastosowań dwuekranowych.

Jasny ekran TFT o przekątnej 10,4 cala osadzony w jest w solidnej obudowie ze stali i aluminium, zapewniającej dostateczną ochronę przed wstrząsami i wibracjami. Sam ekran dotykowy jest zgodny z normą IP65, co oznacza że jest odporny na wodę i kurz. VIA VIPRO może być zainstalowany na ścianie, w blatach, panelach lub w systemie montażu VESA, zapewniając dużą swobodę pozycjonowania ekranu, który dodatkowo wyróżnia się rozszerzonym kątem widzenia, ułatwiając obserwację z różnych pozycji.

“VIA VIPRO to pierwszy z serii wydajnych kosztowo, inteligentnych ekranów dotykowych VIA,” powiedział Daniel Wu, wiceprezes ds. technologii wbudowanych w firmie VIA Technologies, Inc. “Intuicyjne przekazywanie informacji szybko stało się koniecznością we współczesnych kioskach i automatach do sprzedaży. VIA VIPRO odpowiada na to zapotrzebowanie oferując elastyczne i niezawodne rozwiązanie.”

Pasywnie chłodzony PC VIA VIPRO jest dostępny dla projektantów systemów. Więcej informacji na witrynie VIA pod adresem:

http://www.via.com.tw/en/products/embedded/vp7710/index.jsp

Wideo o nowym produkcie pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=gf1cOpQPjXM

Dane techniczne VIA VIPRO VP7710

VIA VIPRO VP7710 może być wyposażony w procesor 1,6GHz VIA Eden lub 1,0GHz C7 i obsługuje z 1GB pamięci DDR2. Ponadto, zawiera zintegrowany procesor grafiki VIA UniChrome™ Pro II 2D/3D ze sprzętową akceleracją dekodowania MPEG-2/4 i WMV9  oraz obsługą drugiego, niezależnie konfigurowanego ekranu poprzez port VGA.

VIA VIPRO ma ekran TFT 10,4 cala o szerokich kątach widzenia i przepuszczalności światła wynoszącej 82.5%. Ekran dotykowy w standardzie IP65 jest odporny na wodę i kurz, a obudowa wytrzymuje wstrząsy do 50G i wibracje do 5G.

Przechowywanie danych: obsługa dysków twardych IDE i S-ATA 2.5 cala oraz złącze compact flash. Połączenia sieciowe: obsługa Gigabit LAN i opcjonalny moduł bezprzewodowy. Inne złącza: dwa porty USB 2.0, trzy porty COM ze zmiennymi ustawieniami RC i obsługa PS/2. Dźwięk HD podawany na standardowe wyjścia audio jack.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.