Reporter SA – spółka portfelowa Secus Investment – podbija Azję

Reporter SA spółka odzieżowa z portfela Secus Investment Sp z o.o. podbija rynek azjatycki. Oferta Reportera przypadła do gustu młodym Chińczykom. Z końcem roku zarząd Reportera zadecyduje czy rok 2009 rozpocznie pod znakiem smoka i otworzy w Chinach kolejne salony.

Marka Reporter w „Rankingu najcenniejszych polskich marek”, który przygotowywany jest przez Rzeczpospolitą i Acropolis Advisory, została wyceniona na 68 mlnzł a według badań przeprowadzonych przez MillwardABrown SMG/KRC Reporter jest szóstym najbardziej rozpoznawalnym brandem odzieżowym w Polsce, tuż przed Reserved i tuż za takimi markami jak Levi’s czy Wrangler.

„Chiński rynek jest bardzo dynamiczny przez co daje ogromne możliwości rozwoju. Przewagą tego rynku jest to, że na miejscu są producenci a na budowę sieci w Chinach, nie potrzeba aż tak dużych nakładów finansowych.” – mówi Marcin Juzoń, Prezes Reportera.

Zainicjowane z początkiem roku 2008 przez menedżerów Secus Investment procesy restrukturyzacyjne w Reporterze przynoszą wymierne efekty: pełną bieżącą płynność spółki, zwiększenie sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu roku 2007, inwestycje w Azji i  nową ciekawą kolekcję.

„Bardzo dużo dobrego zostało już zrobione, ale przed nami kolejne wyzwania. Po kolei, systematycznie wdrażamy elementy przyjętej strategii.” – mówi Marcin Juzoń.

W 2005 roku Secus Investment Sp z o.o. nabył 8-proc. pakiet akcji Reportera za 15 mln zł zyskując tym samym głos w radzie nadzorczej. W 2007 zaniepokojeni sytuacją w firmie Reporter menedżerowie Secus Investment podjęli decyzję o interwencji i zaproponowali zmiany, które w ich ocenie pozytywnie wpłyną na kondycję spółki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu