Portal Fabryka Diet w trosce o najmłodszych

Portal Fabryka Diet objął swoim patronatem program „Radosny przedszkolak to zdrowy przedszkolak”. Akcja jest organizowana przez Fundację Zdrowy Uczeń, przy współpracy naczelnika wydziału polityki społecznej i zdrowia.

Finał akcji pod hasłem Bal Owoców i Warzyw odbędzie się 20 listopada w godz. 10-12 w Zespole Szkół nr 74 przy ul. Niepołomickiej w Warszawie i będzie miał charakter festynu. W jego ramach odbędzie się prezentacja prac plastycznych, haseł promujących zdrowie, piosenek i wierszyków na tematy związane ze zdrowiem. Przy udziale profesjonalnych animatorów odbędą się również zabawy: owocowo-warzywna rewia mody, konkursy i inne atrakcje.

Zwieńczeniem będzie konferencja poświecona problemowi otyłości wśród dzieci, zaplanowana na 27 listopada o godz. 10.30.

Przesłaniem programu „Radosny przedszkolak to zdrowy przedszkolak” jest pokazanie, że możliwe jest wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat, ale konieczna jest współpraca wychowawców oraz rodziców i konsekwencja w działaniu. Portal Fabryka Diet, jako promotor zdrowego stylu życia oraz racjonalnego odżywiania się wspiera akcję walki z otyłością wśród dzieci.

Na łamach portalu Fabryka Diet poruszana jest tematyka prawidłowego odżywiania się oraz przeciwdziałania nadwadze.

„Objęliśmy patronatem tę akcję, ponieważ zagadnienie zapobiegania otyłości łączy się z działalnością naszego portalu. Wiemy jak istotna jest edukacja w tym zakresie, już od najmłodszych lat. Jako eksperci w dziedzinie dietetyki zdajemy sobie sprawę z konsekwencji jakie  w przyszłości mogą mieć błędy i zaniedbania dietetyczne” – powiedziała prowadząca portal, ekspert-dietetyk, Monika Rola.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu