I&B System stawia na rozwój produktów i usług GPS

Wprowadzenie na rynek nowych produktów i usług wykorzystujących technologię GPS zakłada strategia rozwoju I&B System. Spółka do końca roku zamierza przeprowadzić restrukturyzację Grupy Kapitałowej.

Plany Grupy I&B System, po powiększeniu o Media Service, przewidują, że większość skonsolidowanych przychodów pochodzić będzie ze sprzedaży produktów i usług wykorzystujących technologię GPS. – Celem, który chcieliśmy osiągnąć  w tym roku było zbudowanie własnej marki – SmartGPS. Zadanie to udało nam się w pełni zrealizować. Jesteśmy obecnie w Polsce w ścisłej czołówce rynku, a wyprzedzają nas jedynie duzi producenci obecni na wszystkich rynkach Europy – powiedział Marcin Niewęgłowski, prezes I&B System. W przyszłym roku spółka chce umocnić swa pozycję rozbudowując ofertę. – Duży nacisk kładziemy na usługi dodatkowe, takie jak mapy fotoradarów czy różne głosy do nawigacji. Chcemy też zainwestować we wzmocnienie sieci sprzedaży – stwierdził prezes Niewęgłowski. Efekty działań podejmowanych w zakresie powiększenia sieci sprzedaży mają być widoczne jeszcze w tym roku.

Do końca roku ma być również przeprowadzona restrukturyzacja Grupy Kapitałowej I&B System składającej się obecnie z 12 podmiotów. Strategia zakłada ograniczenie tej liczby oraz koncentrację działalności grupy na trzech podstawowych kierunkach – produkcji i usługach w obszarze technologii GPS, dystrybucji do sieci sklepów specjalistycznych i wielkopowierzchniowych oraz usługach w segmencie IT.  W ramach restrukturyzacji sprzedane zostaną nieruchomości niewykorzystywane w działalności operacyjnej. Spółka przewiduje, że wpływy z tego tytułu wyniosą 30 mln zł i zostaną przeznaczone na inwestycje w obszarze produktów i usług GPS oraz na rozwój sieci dystrybucji. – Wszystkie te działania zwiększą efektywność Grupy oraz jej rentowność. Umocnią też naszą pozycję jako lidera wśród krajowych firm operujących na rynku GPS – podsumował prezes Niewęgłowski.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu