Geox zaprasza przedszkolaków do zabawy. Magiczne buty w koszalińskich przedszkolach

przez | 20/11/2008

Siedmiomilowe i bajecznie kolorowe, a może kosmicznie nowoczesne, wielofunkcyjne i odrzutowe. Geox – producent obuwia z oddychającą podeszwą – zaprosił do zabawy dzieci z koszalińskich przedszkoli. Będą one mogły zaprezentować swoje wyobrażenie o magicznych butach.

Konkurs plastyczny pod hasłem „Magiczne buty” już tradycyjnie organizowany jest w przedszkolach, w miastach, w których uruchamiany jest nowy salon Geox. W tym roku w zabawie brały już udział dzieci z Konina i Zielonej Góry. Teraz przyszła kolej na koszalińskie przedszkolaki. Ich zadaniem jest wykonanie w dowolnej technice  prac, które będą pokazywać, jak wyobrażają sobie magiczne buty. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności plastycznych dzieci, zachęcenie do samodzielnego myślenia, rozwijanie kreatywności, a także zwrócenie uwagi na znaczenie właściwego doboru obuwia dla prawidłowego rozwoju i zdrowia dziecięcych stóp.

Termin nadsyłania prac upływa 7 grudnia. Spośród nadesłanych propozycji, jury wybierze najlepsze, szczególną uwagę zwracając na pomysłowość twórców i oryginalność techniki wykonania. Dla autorów zwycięskich prac przewidziano nagrody indywidualne, a przedszkola, z których pochodzić będą laureaci, otrzymają zestawy książek i zabawek. Wybrane prace będą zaprezentowane na wystawie w nowo otwartym koszalińskim salonie Geox w C.H. Forum Koszalin.

Filozofia marki Geox jest bardzo bliska idei magicznych butów. Opiera sią ona na innowacyjności i nieustannym ulepszaniu produktów. Obuwie marki Geox posiada unikatową technologię perforowanej podeszwy, która pozwala stopom oddychać. Takie rozwiązanie zapewnia stopom maksimum komfortu, dobrego samopoczucia i zdrowia. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, u których wybór niewłaściwego obuwia może być przyczyną różnych dolegliwości stóp w dorosłym życiu.