Epicor definiuje ERP na nowo System Epicor 9 – nowa generacja aplikacji dla firm

Nowe rozwiązanie zbudowane na bazie SOA drugiej generacji (True SOA) i Web 2.0 umożliwia wyjątkową elastyczność konfigurowania procesów, dostęp do systemu poprzez aplikacje Microsoft Office oraz Internet i urządzenia przenośne m.in. iPhone i Blackberry.

Epicor Software Corporation (NASDAQ: EPIC), dostawca zintegrowanych aplikacji dla średnich przedsiębiorstw przedstawia Epicor 9, rozwiązanie zbudowane na bazie SOA drugiej generacji z wykorzystaniem koncepcji Web 2.0, które umożliwia użytkownikom kontekstowy wgląd w procesy biznesowe w czasie rzeczywistym, pracę zespołową i korzystanie z aplikacji systemu ERP niezależnie od miejsca prowadzenia działalności biznesowej m.in. poprzez urządzenia przenośne a także przez Microsoft Office, strony portali internetowych i intranetowych oraz aplikacje kompozytowe. System Epicor 9 będzie dostępny w Polsce przed końcem tego roku.

Rozwiązanie posiada wbudowane funkcjonalności do zarządzania podstawową działalnością biznesową firmy, dzięki czemu nie trzeba ich dołączać w postaci kolejnych modułów wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Pierwsza wersja Epicor 9 jest dostępna w dwudziestu językach, w tym, w języku polskim, przy czym planowane jest poszerzenie liczby języków i krajów do czterdziestu. Epicor 9 przeznaczony jest dla przedsiębiorstw o dowolnym profilu działalności i o różnej wielkości.

„Tworząc Epicor 9 korzystaliśmy z ponad dwudziestoletnich doświadczeń w projektowaniu i wdrażaniu systemów ERP. Łącząc najlepsze cechy naszych wszystkich rozwiązań pragnęliśmy wprowadzić nowe podejście do projektowania, tworzenia i użytkowania systemów ERP. Trzon rozwiązania Epicor 9 stanowi adaptacyjna, komponentowa architektura biznesowa zbudowana na bazie platformy SOA drugiej generacji wprowadzonej przez Epicor na początku 2008 roku pod nazwą Epicor Internet Component Environment (ICE 2.0). Platforma ICE 2.0 łączy technologię Web 2.0 z rozwiązaniem Epicor True SOA. Architektura ta pozwala na prowadzenie działalności biznesowej niezależnie od lokalizacji np. na urządzeniach przenośnych, czy przez Internet – mówi John Hiraoka, Wiceprezes i CMO w Epicor – Stworzyliśmy Epicor 9 zgodnie z filozofią Protect Extend Converge, która oznacza po pierwsze ochronę inwestycji, której klient dokonał w system ERP, po drugie możliwość dodawania najnowszych funkcji do istniejącego rozwiązania, bez konieczności migracji do najnowszego systemu i po trzecie converge oznacza możliwość migracji do najnowszego systemu, wtedy kiedy firma naszego klienta będzie na to gotowa.”

Dostęp do aplikacji Epicor 9, które są oparte na środowisku Epicor Everywhere Framework jest możliwy z poziomu urządzeń przenośnych takich jak Apple iPhone, BlackBerry, Symbian, Windows Mobile etc. Dodatkowo system do zarządzania wydajnością przedsiębiorstwa Epicor Enterprise Performance Management (EPM), który umożliwia kontekstowy wgląd w procesy biznesowe, może być wdrożony bezpośrednio w urządzeniach przenośnych ułatwiając w ten sposób szybkie znajdywanie danych na różnych poziomach szczegółowości.

Architektura biznesowa

Epicor 9 został zbudowany w architekturze SOA drugiej generacji, którą firma Epicor zaprezentowała przed paroma miesiącami pod nazwą Epicor Internet Component Environment (ICE) 2.0. O odmienności rozwiązania Epicor True SOA decyduje to, że cały kod systemu klienckiego, a także warstwa merytoryczna aplikacji, są udostępniane w postaci samoopisujących się usług biznesowych. Stanowi to krok naprzód w tworzeniu produktywnych interfejsów użytkownika. Jednym z elementów rozwiązania Epicor True SOA jest środowisko Epicor Everywhere Framework ― technologia, która przechowuje atrybuty interfejsów użytkownika jako metadane w formacie XML. Dzięki temu aplikacje firmy Epicor mogą działać jak klient inteligentny, klient internetowy lub mogą być uruchamiane na urządzeniach przenośnych, wszystko to za pomocą tego samego kodu źródłowego. Z uwagi na to, że wszystko zaczyna się od tych samych metadanych, zasady dostosowania do potrzeb użytkowników oraz personalizacji pozostają niezmienne, niezależnie od rodzaju interfejsu użytkownika.

Klient wybiera model biznesowy

Wdrażając rozwiązanie Epicor 9 przedsiębiorstwa mają wybór, czy przeprowadzają implementację w swojej siedzibie, decydują się na hosting czy udostępnianie oprogramowania jako usługi (Software as a Service) wielu użytkownikom. Wybór obejmuje także rodzaj wersji oprogramowania, która może być oparta na systemie Windows lub na Internecie, może być udostępniona w postaci scentralizowanej lub zdecentralizowanej, kompleksowej lub w formie pojedynczych pakietów. Użytkownicy Epicor 9 mogą także zdecydować, jak skonfigurować pakiety aplikacji, aby jak najlepiej dostosować je do procesów biznesowych przedsiębiorstwa. Mogą korzystać z aplikacji biznesowych niezależnie od miejsca prowadzenia działalności.

„ Epicor 9 sprawia, że możemy zapomnieć o sposobie w jaki funkcjonowały dotychczas systemy ERP. Dzięki architekturze SOA drugiej generacji i funkcjonalności łączącej najlepsze rynkowe praktyki umożliwia on naszym klientom prowadzenie biznesu bez barier, którym podlegają tradycyjne systemy ERP.” – powiedział Maciej Kowalik, Dyrektor Regionalny Polskiego Oddziału firmy Epicor.

Zarządzanie działalnością biznesową

Dzięki sukcesom w opracowywaniu i udostępnianiu zorientowanych na usługi aplikacji dla przedsiębiorstw, wykorzystywanych dziś przez firmy na całym świecie, Epicor połączył najlepsze ze swoich produktów w jeden pakiet następnej generacji. Dzięki temu, że Epicor 9 posiada wbudowane funkcjonalności do zarządzania wszystkimi procesami w obszarze działalności biznesowej firmy, nie trzeba dołączać kolejnych modułów, kiedy zajdzie potrzeba rozszerzenia funkcjonowania przedsiębiorstwa. Nowe rozwiązanie ma wbudowane funkcjonalności z zakresu zarządzania kontaktami z klientem (CRM), zarządzania kontaktami z dostawcami (SRM), zaawansowanego planowania i tworzenia harmonogramów (APS), zarządzania procesami biznesowymi (BPM), nadzoru, zarządzania ryzykiem i zapewniania zgodności z przepisami (GRC), konfigurowania produktów, serwisu terenowego i innych. Integralna obsługa zarządzania danymi głównymi (MDM) i zarządzanie globalną działalnością biznesową firmy (Global Business Management), pozwala na wirtualizację przedsiębiorstwa ułatwiając koordynację procesów pomiędzy poszczególnymi oddziałamy, zakładami, magazynami, partnerami handlowymi, językami, krajami prowadzenia działalności biznesowej i sprzętem, umożliwiając synchronizację wszystkich tych elementów w czasie rzeczywistym. System Epicor 9 stanowi kulminację przemyślanej strategii, która prowadzi do rozwoju technologii, zapewniając jednocześnie ochronę dotychczasowych inwestycji klientów. Bruce Richardson, dyrektor ds. badań w firmie AMR Research, stwierdził w ostatnim artykule, że „Trzymanie się jednej marki w oczywisty sposób zapewnia większą wydajność sprzedaży, marketingu, doradztwa i usług oraz rozwoju produktów”1.

Epicor 9 będzie dostępny przed końcem tego roku. Planuje się szybką rozbudowę systemu, umożliwiającą jego wprowadzenie na najważniejsze rynki światowe w ponad czterdziestu krajach w obu Amerykach, Europie, Afryce oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu