SonicWALL: urządzenie UTM NSA 240 już w sprzedaży

przez | 19/11/2008

SonicWALL, Inc. (NASDAQ: SNWL), czołowy producent bezpiecznej infrastruktury sieciowej, rozszerzył swoją rodzinę wysokowydajnych sieciowych urządzeń zabezpieczających o model SonicWALL Network Security Appliance (NSA) 240. Seria NSA to sprzętowe rozwiązania do zunifikowanego zarządzania zagrożeniami (Unified Threat Management, UTM), zaprojektowane pod kątem zarządzania aplikacjami i optymalizacji przepustowości. Umożliwiają one sprawowanie skutecznej kontroli nad ruchem sieciowym bez ograniczania wydajności.

Współcześni administratorzy sieci i bezpieczeństwa zmagają się z coraz bardziej złożonymi problemami. W miarę większego wykorzystania pasma sieciowego, konieczne jest zapewnienie niezawodności działania usług i aplikacji takich jak SaaS, Web 2.0, sieci społecznościowe oraz strumieniowe transmisje mediów. Powodują one poważne problemy z bezpieczeństwem w oddziałach firm i sieciach korporacyjnych, a administratorzy nie mogą sobie już pozwolić na zwiększanie stopnia ochrony kosztem wydajności sieci. Istniejące rozwiązania zabezpieczające są bardzo ograniczone pod względem wydajności inspekcji. Nie przystosowują się do ciągłych zmian w krajobrazie aplikacji oraz zagrożeń i często trudno nimi efektywnie zarządzać. Klienci potrzebują znacznie ściślejszej kontroli nad siecią i aplikacjami bez zmniejszania wydajności złożonych sieci komunikacyjnych.

NSA 240 łączy wiele technologii w jednym sprzętowym rozwiązaniu, które znacznie zwiększa stopień bezpieczeństwa i produktywności i nie zmusza do kompromisu między bezpieczeństwem a wydajnością. NSA 240 chroni sieci przed szeroką gamą ataków, zapewniając głęboką inspekcję i kontrolę nad różnymi aplikacjami oraz zwiększając ogólną wydajność sieci.

Kluczowym elementem NSA 240 jest mechanizm głębokiej inspekcji pakietów bez składania fragmentów (Reassembly-free Deep Packet Inspection™, RFDPI). Rozwiązanie to zapewnia kontekstową kontrolę nad tożsamością i dostępem użytkowników do aplikacji, wyciekami danych oraz optymalizacją sieci, a także oferuje precyzyjne funkcje raportowania, audytu i analizy. RFDPI unifikuje wiele filtrów ochronnych w logiczne rozwiązanie, nie tworząc sztucznych barier między bezpieczeństwem a wydajnością i umożliwiając działowi IT zdefiniowanie adaptacyjnej i elastycznej polityki bezpieczeństwa. Dwurdzeniowe urządzenie NSA 240 nie tylko oferuje wysoki stopień kontroli i bezpieczeństwa, ale zwiększa również niezawodność sieci dzięki integracji opcjonalnych kart 3G lub modemowych, które zapewniają ciągłe działanie sieci nawet w przypadku awarii podstawowego łącza internetowego. Urządzenie wykorzystuje rozwiązanie SonicWALL Global Management System (GMS), które oferuje administratorom narzędzia do łatwego konfigurowania i egzekwowania globalnej polityki bezpieczeństwa, połączeń VPN i usług sieciowych z centralnej lokalizacji.

Koszt urządzenia SonicWALL NSA 240 wynosi 1195 dolarów, a wersji NSA 240 Total Secure — 1770 dolarów.