mLife i usługi klasy VAS

VAS (Value-Added Services) to usługi spoza portfolio czołowych usług danej firmy. Uzupełniają one ofertę, pozwalając tym samym wdrażać zupełnie nowe, innowacyjne strategie rozwoju.

Firma mLife, znaczący agregator i dostawca wysokiej jakości treści multimedialnych opracowała produkt oparty na uniwersalnym systemie ich sprzedaży i zarządzania. mCMP, Mobile Content & Delivery Platform jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań z zakresu usług dodanych.

mCMP składa się z trzech niezależnych modułów, całkowicie dopasowywalnych do biznesowych wymogów klienta. Platforma do dystrybucji kontentu mobilnego skierowana jest do klientów chcących udostępniać swoje treści na urządzenia mobilne. Dzięki modułowi raportowania wszelkiej interakcji z użytkownikiem końcowym tworzy pełen profil zachowań i preferencji użytkownika, dając jednocześnie możliwość precyzyjnego targetowania reklam. Platforma społecznościowa umożliwia tworzenie społeczności skupionej wokół klienta, jego produktu, usługi lub akcji promocyjnej. Pozwala na budowanie trwałej więzi z konsumentem oraz zwiększenie świadomości marki w oczach jej odbiorcy. Platforma VoD, nowy produkt na polskim rynku, to wirtualna wypożyczalnia filmów video. VoD wykorzystywać można na wiele sposobów m.in. do obsługi systemu video-szkoleń, transmisji wydarzeń sportowych lub kulturalnych, czy do coraz bardziej popularnego e-learningu. Platforma mCMP w całości oparta jest o model SOA (service oriented architecture), czyli zbiór wzorców w projektowaniu architektury oprogramowania.

Outsourcing usług klasy VAS łączy się z ogromem korzyści po stronie klienta. Przede wszystkim nie wymaga inwestycji zaawansowaną technologię. Ze wstępnych analiz i estymacji wynika, że klient jest w stanie zaimplementować wybrany moduł platformy mCMP obniżajac koszty do 20% wysokości inwestycji w całe zaplecze technologiczne. Budowa tego typu architektury w najlepszym wypadku zajmuje kilka miesięcy. Outsourcing to oszczędność nie tylko z perspektywy kosztów, ale i czasu. Implementacja oraz customizacja zajmuje jedynie kilka tygodni. Outsourcing to oszczędność nie tylko z perspektywy kosztów, czasu, ale i wiedzy prawdziwych specjalistów w swojej dziedzinie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu