Cowon O2 razem z zestawem SDK już w Polsce

przez | 19/11/2008

W Polsce jest już dostępny długo zapowiadany odtwarzacz multimedialny Cowon O2. Jego posiadacze będą mieć możliwość korzystania z zestawu narzędzi programistycznych (SDK) do tworzenia własnych aplikacji dla odtwarzacza.

Cowon O2 to odtwarzacz multimedialny z 4,3-calowym ekranem dotykowym, obsługujący kilkadziesiąt formatów wideo, muzyki, grafiki i tekstu. Urządzenie pracuje na zaawansowanym chipsecie New TI’s Davinci, który automatycznie dobiera najlepszą jakość odtwarzania i umożliwia oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Dzięki wyjściu telewizyjnemu obraz można oglądać np. na telewizorze. Ponadto odtwarzacz wyposażono w tuner telewizji cyfrowej w standardzie T-DMB, dyktafon oraz słownik.

Dla prawdziwych entuzjastów modelu Cowon O2, producent stworzył zestaw narzędzi programistycznych (tzw. Software Development Kit), który pozwala projektować własne aplikacje dla odtwarzacza. Warunkiem korzystania z SDK jest posiadanie urządzenia z firmwarem w wersji 1.12. Zestaw umożliwia ingerencję w oprogramowanie odtwarzacza zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika. Jest do pobrania na stronie producenta www.cowonglobal.com.

Pamięć Cowon O2 (8, 16 lub 32GB) można łatwo rozszerzyć dzięki obecności gniazda na karty SD, chociaż wielu z pewnością wystarczy ilość wbudowana w urządzenie. Zastosowana w Cowon O2 bateria zapewnia pracę ciągłą przez 18 godzin w przypadku odtwarzania muzyki i 8 godzin w przypadku odtwarzania plików wideo.

Model będzie dostępny w 3 wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i różowej. Sugerowane ceny odtwarzacza to odpowiednio 999 zł (8GB), 1199 zł (16GB) i 1399 zł (32GB). Dystrybutor zapewnia 2-letnią gwarancję realizowaną w Polsce.

Dystrybutorem odtwarzaczy Cowon O2 w Polsce jest firma MIP.