Profesora Jerzego Bralczyka internetowe wideo-pogawędki o języku

przez | 18/11/2008

„Dzięki gościnności Gadu-Gadu, teraz tutaj będziemy mogli się spotykać. Zapraszam Państwa do rozmowy o języku, do wpisów” –  tak profesor Jerzy Bralczyk zachęca internautów do odwiedzania swojego nowego wideobloga, który już dziś ruszył w portalu społecznościowym MojaGeneracja.pl. Profesor otrzymał także specjalny numer GG.

Na wideoblogu prof. Jerzy Bralczyk będzie opowiadał od dzisiaj o języku polskim, rządzących nim regułach i ewolucji jaką polszczyzna nieustannie przechodzi, zwłaszcza w dobie Internetu. W razie wątpliwości i pytań internauci będą mieli możliwość wirtualnego kontaktu z profesorem, który chętnie w ramach wolnego czasu doradzi w kwestiach związanych z językiem polskim.

Prof. Jerzy Bralczyk: „Ja tu będę robił swoje ”wGady”, czyli będę wchodził ze swoimi komentarzami, czy to dotyczącymi Państwa problemów językowych, czy też tych problemów, które Państwo poruszą, czy też takich, które akurat mnie będą szczególnie, jak to się dzisiaj mówi – nurtowały”

Czy nasz język nie jest przesadny? Czy nie za często sięgamy po słowa mocniejsze, wyraźniejsze, a wystarczyłyby zupełnie normalne, które również trafnie opisują rzeczywistość? To pierwsze zagadnienie, które profesor chciałby poruszyć na swoim wideoblogu www.mojageneracja.pl/4142. Pierwszy odcinek został opublikowany już dziś. Profesor zapowiada, że będzie  nagrywał wideo  tak często, jak to tylko będzie możliwe, nawet raz w tygodniu.

Prof. Jerzy Bralczyk dostał także od Gadu-Gadu specjalny numer GG:4142. Dzięki temu internauci będą mogli kontaktować się z cenionym językoznawcą także przez komunikator.

Nowy wideoblog profesora jest dostępny pod adresem: www.mojageneracja.pl/4142 i jest kontynuacją wideobloga prowadzonego na stronach internetowych tygodnika „Polityka”. Jest także kolejnym krokiem we współpracy z Gadu-Gadu. Znany polski językoznawca od dwóch lat jest patronem  wyjątkowej ogólnopolskiej akcji Gadu-Dyktando, skierowanej do milionów internautów, a  także autorem tekstu dyktanda.

Prof. Jerzy Bralczyk – językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy. Wykłada w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Zbiera wydania ‚Pana Tadeusza’ i stare podręczniki dobrego zachowania i mówienia. Jest autorem wielu publikacji książkowych i artykułów. Oprócz językoznawstwa interesuje się… życiem.

W portalu społecznościowym MojaGeneracja.pl swoje blogi prowadzą również znane osoby ze świata rozrywki i polityki, m.in. były Prezydent RP Lech Wałęsa, poseł Ryszard Czarnecki, swoje profile posiadają także redakcje mediów, jak np. Gazeta.pl, Radio Tok FM, czy Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Adres wideobloga prof. Jerzego Bralczyka: www.mojageneracja.pl/4142
Nr GG prof. Jerzego Bralczyka : GG:4142