Odbiornik optyczny BETA PRO 50 – laureatka targów EEBC 2008

przez | 18/11/2008

Najnowszy odbiornik optyczny Firmy VECTOR – BETA PRO 50 – został zwycięzcą w kategorii „Najlepszy innowacyjny produkt/rozwiązanie targów EEBC 2008”

Highlights to coroczny konkurs najlepszych produktów/rozwiązań, prezentowanych na targach EEBC Telecom&Broadcasting. Tegoroczny konkurs był zorganizowany w sześciu kategoriach. Organizatorzy projektu   eksperci firmy TECHEXPO oraz specjaliści, reprezentujący czasopisma „Telemir” i „Komunikacje i sieci Telecom” w ciągu trzech dni targów odwiedzali stoiska w celu zapoznania się z nominowanymi produktami.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dn. 31 października br. Przedstawiciele VECTOR odebrali nagrodę dla najnowszego rozwiązania Firmy odbiornika optycznego BETA PRO 50, zaprojektowanego dla zastosowań w nowoczesnych sieciach HFC.

BETA PRO 50 OPTICAL RECEIVER Urządzenie jest wyposażone w dwa optyczne odbiorniki, co daje możliwość automatycznego przełączania w przypadku zaniku sygnału na jednym z wejść. Jest to urządzenie wykonane w oparciu o mikroprocesor, który steruje kluczowymi elementami regulacyjnymi (np. AGC, korekcja, wzmocnienie). Urządzenie pozwala na zmiany konfiguracji, bez przerwy w transmisji sygnału, co jest bardzo istotne z punktu widzenia nowoczesnych usług.
BETA PRO 50 jest wyposażona w niskoszumny odbiornik toru dosyłowego, pozwalający pracować z niskimi poziomami mocy optycznej, charakterystycznymi dla architektury FTTC/FTTB.

Zintegrowany wyświetlacz LED ułatwia instalację urządzenia, natomiast możliwość odczytania wejściowego poziomu mocy optycznej oraz mocy wyjściowej RF pozwala na szybką diagnostykę sieci, eliminując potrzebę stosowania przez techników dodatkowych urządzeń pomiarowych.