Odbiornik optyczny BETA PRO 50 – laureatka targów EEBC 2008

Najnowszy odbiornik optyczny Firmy VECTOR – BETA PRO 50 – został zwycięzcą w kategorii „Najlepszy innowacyjny produkt/rozwiązanie targów EEBC 2008”

Highlights to coroczny konkurs najlepszych produktów/rozwiązań, prezentowanych na targach EEBC Telecom&Broadcasting. Tegoroczny konkurs był zorganizowany w sześciu kategoriach. Organizatorzy projektu   eksperci firmy TECHEXPO oraz specjaliści, reprezentujący czasopisma „Telemir” i „Komunikacje i sieci Telecom” w ciągu trzech dni targów odwiedzali stoiska w celu zapoznania się z nominowanymi produktami.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dn. 31 października br. Przedstawiciele VECTOR odebrali nagrodę dla najnowszego rozwiązania Firmy odbiornika optycznego BETA PRO 50, zaprojektowanego dla zastosowań w nowoczesnych sieciach HFC.

BETA PRO 50 OPTICAL RECEIVER Urządzenie jest wyposażone w dwa optyczne odbiorniki, co daje możliwość automatycznego przełączania w przypadku zaniku sygnału na jednym z wejść. Jest to urządzenie wykonane w oparciu o mikroprocesor, który steruje kluczowymi elementami regulacyjnymi (np. AGC, korekcja, wzmocnienie). Urządzenie pozwala na zmiany konfiguracji, bez przerwy w transmisji sygnału, co jest bardzo istotne z punktu widzenia nowoczesnych usług.
BETA PRO 50 jest wyposażona w niskoszumny odbiornik toru dosyłowego, pozwalający pracować z niskimi poziomami mocy optycznej, charakterystycznymi dla architektury FTTC/FTTB.

Zintegrowany wyświetlacz LED ułatwia instalację urządzenia, natomiast możliwość odczytania wejściowego poziomu mocy optycznej oraz mocy wyjściowej RF pozwala na szybką diagnostykę sieci, eliminując potrzebę stosowania przez techników dodatkowych urządzeń pomiarowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu