200-setna restauracja KFC AmRestu już otwarta

Firma AmRest, największy niezależny operator sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej, otworzyła dwusetną restaurację marki KFC. Restauracja, otwarta w najnowszym centrum handlowym Forum w Debreczynie na Węgrzech, już pierwszego dnia odnotowała rekordową na tym rynku dzienną sprzedaż. Prawie 2000 klientów oczekiwało z niecierpliwością na możliwość spróbowania świeżego kurczaka przygotowanego według sekretnego przepisu Colonela Sandersa.

„Tak ogromny sukces naszej 200-setnej restauracji, pierwszej, którą zdecydowaliśmy się otworzyć na Węgrzech poza Budapesztem, najlepiej świadczy o wielkim potencjale tego rynku, nie tylko w stolicy kraju.”- mówi Jacek Trybuchowski, Dyrektor ds. Nowych Rynków w AmRest. „Do tej pory na Węgrzech  otworzyliśmy 15 restauracji KFC, realizując przyjętą przez AmRest strategię ekspansji marki  KFC na rynek środkowo-europejski. Zwiększona w tym roku skala działania na rynku węgierskim pozwoliła nam również w ostatnich miesiącach rozpocząć pierwszą kampanię telewizyjną KFC w tym kraju.”

Sukces 200-setnej restauracji KFC zbiegł się czasie z ogłoszeniem wyników AmRestu za trzeci kwartał 2008 roku – po raz pierwszy w historii spółki sprzedaż wszystkich restauracji łącznie, za ostatnie 12 miesięcy, przekroczył próg miliarda złotych osiągając pułap blisko 1,2 mld PLN, co oznacza ponad 52% wzrost w porównaniu do analogicznych danych za rok ubiegły. Tak dobre wyniki umacniają pozycję firmy jako lidera wśród operatorów sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Oczywiście równolegle stale rozwijamy sieć KFC na terenie Polski. 199 restaurację otworzyliśmy z sukcesem zaledwie tydzień temu, w Galerii Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Nasi Goście, tłumnie odwiedzając nową restaurację, dali najlepszy dowód uznania dla oryginalnego, niepowtarzalnego smaku oferowanych przez KFC potraw.” – dodaje Olgierd Danielewicz, Brand President marki KFC.

Otwarciu 200-nej restauracji w Debreczynie towarzyszyły liczne promocje konsumenckie i inne działania marketingowe prowadzone przy współudziale lokalnej stacji radiowej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu