TANDBERG partnerem technologicznym na V Forum Usług Szerokopasmowych

Uczestnicy V Forum Usług Szerokopasmowych, organizowanego przez Computerworld, będą mieli okazję poznać w praktyce zalety systemów wideokonferencyjnych firmy TANDBERG – partnera technologicznego Forum. Przed rozpoczęciem sesji głównej, organizatorzy przeprowadzą wywiad z Krzysztofem Wasiekiem, I Radcą i Attaché ds. Społeczeństwa Informacyjnego, Telekomunikacji i Poczty, ze Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej, za pomocą systemu wideokonferencyjnego.

O wysokiej jakości połączeń wideo będzie można przekonać się także podczas wystąpienia przedstawiciela spółki Krzysztofa Dobrowolskiego, który w pierwszym dniu forum o godzinie 12:45 opowie jak dostawcy usług szerokopasmowych wykorzystują komunikację wideo do budowy swojej oferty. Dodatkowo na stoisku TANDBERGA  będzie można przetestować najnowsze rozwiązania w zakresie wideokonferencji.

„Nasze systemy stanowią doskonałe uzupełnienie metod komunikacyjnych. Dają możliwość bezpośredniego kontaktu z rozmówcą niezależnie od miejsca jego pobytu, zapewniając kontakt wzrokowy, co jak dowodzą badania, jest niezwykle ważne podczas komunikacji interpersonalnej. Jest nam bardzo miło, że nasze rozwiązania wzbogacą Forum, a uczestnicy będą mieli okazję osobiście doświadczyć takiej formy komunikacji”.– mówi Krzysztof Dobrowolski, dyrektor biura TANDBERGA w Polsce.

„Forum to największe spotkanie branży telekomunikacyjnej i internetowej, mediów i administracji publicznej, gromadzące zwykle ok. 400 uczestników” – mówi Przemysław Gamdzyk, redaktor konferencji tygodnika Computerworld. „Aktualna tematyka i znakomite, kilkudziesięcioosobowe grono prelegentów to znak rozpoznawczy tej imprezy” – dodaje.

Wśród gości honorowych będą m.in. Minister Gospodarki – Waldemar Pawlak, Dariusz Bogdan z Ministerstwa Gospodarki, oraz Witold Drożdż z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W sesji poświęconej przyszłości telewizji swój udział potwierdził Janusz Piechociński – wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury, z komentarzem w dyskusji nt. istotnych problemów rynku około-telewizyjnego.

Wideokonferencje TANDBERG zapewniają naturalne doświadczenie osobistego spotkania. Wysokiej jakość obraz i dźwięk High Definition (HD), niezawodność i niskie koszty połączeń w sieciach IP oraz elastyczność rozwiązań typu „telepresence” komunikacji wideo bezpośrednio na pulpicie komputera osobistego i mobilnych rozwiązań wideo to charakterystyczne cechy oferowanych przez TANDBERG systemów. Bez względu na to czy zaczynamy od prostej konfiguracji dwóch terminali wideokonferencyjnych czy implementacji komunikacji wizualnej w całej organizacji, skalowalność produktów TANDBERG zapewnia zaspokojenie wszystkich potrzeb, które zwiększają się wraz z rozwojem działalności. Korzystanie z takiego modelu komunikacji daje wymierne korzyści finansowe oraz ogromne oszczędności czasu poświęcanego na podróże.

Forum Usług Szerokopasmowych to największe spotkanie branży telekomunikacyjnej i internetowej, mediów i administracji publicznej. Zawsze aktualna tematyka i znakomite, kilkudziesięcioosobowe grono prelegentów to znak rozpoznawczy tej imprezy. Efektywny dialog i harmonijna współpraca przedstawicieli tych trzech sektorów jest niezbędnym warunkiem dalszego optymalnego rozwoju rynku szerokopasmowego w Polsce – zarówno w obszarze budowania usług, jak i rozwoju infrastruktury.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu