Nowy Quest Access Manager – bezpieczne zarządzanie dostępem

Quest Software wprowadził do oferty nową wersję oprogramowania Quest Access Manager. Rozwiązanie dostępne od listopada br. charakteryzuje się rozszerzonymi możliwościami w zakresie bezpiecznego zarządzania tożsamością i dostępem użytkowników do zasobów środowiska IT. Należy dodać, że w nowym produkcie wykorzystano unikalną technologię Quest Software zgłoszoną już do opatentowania.

Narzędzie Quest Access Manager upraszcza i automatyzuje zarządzanie dostępem nawet w bardzo rozbudowanym środowisku IT. Za pomocą jednej konsoli pozwala administratorom na identyfikację i zarządzanie dostępem użytkowników oraz grup do takich zasobów jak pliki, foldery i udziały. W czasie rzeczywistym zapewnia podgląd mapy bezpieczeństwa całego środowiska IT i łączy dostęp do jego zasobów ze strukturą Active Directory. Pozwala przy tym na zwiększenie bezpieczeństwa przy zachowaniu efektywności operacyjnej i zapewnieniu zgodności z przepisami i regulacjami bezpieczeństwa.

Problemem dla wielu firm jest zarządzanie dostępem z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa. Access Manager integrując zarządzanie tożsamościami i zasobami z Active Directory pozwala w prosty sposób uporządkować oraz kontrolować zarządzanie uprawnieniami i umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa. Ponadto szczegółowy podgląd i kontrola dostępu pozwalają firmom i instytucjom spełnić wymagania bezpieczeństwa i compliance, a także kontrolować koszty operacyjne i zoptymalizować wydajność infrastruktury IT.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu