NetSprint.pl szuka na serwisach INFOR PL S.A.

NetSprint.pl wdrożył rozwiązanie wyszukiwacze NetSprint Site w INFOR PL S.A. Aplikacja umożliwia przeszukiwanie wszystkich elektronicznych treści publikowanych przez INFOR PL S.A. oraz spółki zależne.

INFOR PL S.A. to grupa kapitałowa, będąca czołowym w Polsce dostawcą informacji profesjonalnej z zakresu biznesu i prawa. Do grupy kapitałowej należą takie serwisy jak portal prawno-gospodarczy infor.pl oraz wieszjak.pl, a także największy dziennik gospodarczy „Gazeta Prawna” oraz jego witryna www.gazetaprawna.pl.

Umowa objęła stworzenie i wdrożenie systemu dostosowanego do potrzeb INFOR PL S.A. oraz dożywotnią licencję. Celem wdrożenia jest usprawnienie korzystania z zasobów internetowych holdingu. Rozwiązanie NetSprint.pl pozwala na przeszukiwanie wszystkich serwisów INFOR PL S.A., posiadających około 1 000 000 opublikowanych dokumentów, m.in. na witrynach Infor.pl, gazetaprawna.pl, wieszjak.pl oraz w serwisach – Księgowość, Kadry, Moja Firma, Gazeta Samorządu i Administracji .

Wdrożone rozwiązanie umożliwia przeszukiwanie najpopularniejszych typów dokumentów, takich jak doc, xls, pdf, txt, html, w różnych kategoriach tematycznych danego portalu. Wyszukiwanie odbywa się z uwzględnieniem fleksji języka polskiego – przypadków, odmian, zdrobnień i skrótów. Ponadto, wyszukiwarka wyposażona jest w mechanizm podpowiadania prawidłowej formy wprowadzanego zapytania, w przypadku błędu literowego popełnionego przez użytkownika (misspelling) – ta funkcjonalność została już uruchomiona na serwisie gazetaprawna.pl i docelowo obejmie wszystkie serwisy z uwzględnieniem specyficznego słownictwa branżowego. NetSprint Site pozwala również holdingowi na promowanie określonych treści portalu w wynikach wyszukiwania – ma on możliwość zdefiniowanie zbioru słów kluczowych, dla których dany dokument znajduje się na jednej z czołowych pozycji na liście wyników wyszukiwania. Działanie mechanizmu wyszukiwawczego może być skalowane w zależności od tempa zmian na danym portalu. Rozwiązanie oparte jest na technologii XML.

„Z badań wynika, że łatwy dostęp do treści publikowanych na serwisach przekłada się na ich wyższą odwiedzalność. Zaawansowana funkcjonalność wyszukiwania jest szczególnie istotna w przypadku rozbudowanych portali, takich jak te należące do INFOR PL S.A.”. – powiedziała Justyna Skorupska, Dyrektor Pionu Rozwiązań Korporacyjnych w NetSprint.pl. „Cieszymy się, że tak znany dostawca informacji profesjonalnej zdecydował się na skorzystanie z naszego rozwiązania”. – dodała.

„INFOR PL S.A. posiada dwa duże portale internetowe i kilkanaście specjalistycznych serwisów internetowych. Wdrożenie jednolitego systemu wyszukiwawczego pozwoliło na usystematyzowanie posiadanych treści i w efekcie znaczne skrócenie czasu dotarcia do poszukiwanych informacji przez naszych klientów. Uruchomienie tak nowoczesnego systemu wyszukiwawczego to nie tylko zakup technologii, ale olbrzymi wysiłek zespołów wdrożeniowych zarówno po stronie INFOR PL, jak i dostawcy technologii” – powiedział Piotr Borkowski, Dyrektor Centrum Informatyki w INFOR PL S.A.

NetSprint Site jest częścią linii produktowej NetSprint Enterprise – rozwiązań wyszukiwawczych dla serwisów internetowych, wydawnictw, platform e-commerce, YellowPages, firm ogłoszeniowych, a także korporacji oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Grupa rozwiązań wyszukiwawczych NetSprint Enterprise oparta jest na uniwersalnej, zaawansowanej technologii – NetSprint Advanced Search Platform. Rozwiązania NetSprint Enterprise są przeznaczone głównie dla firm, które posiadają duże zasoby treści pochodzących z wielu źródeł wewnętrznych i/lub zewnętrznych, takich jak: repozytoria, bazy danych, intranety, różne aplikacje biznesowe, strony internetowe. Z korporacyjnych rozwiązań wyszukiwawczych NetSprint.pl korzystają m.in. takie firmy jak Agito.pl, Eniro (właściciel Panoramy Firm), Kolporter S.A., Netia i PTK Centertel.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu