FibreCAT TX08 – sposób na automatyczny backup z technologią LTO SAS

FibreCAT TX08, zaprezentowany na targach VISIT w Augsburgu, należy do rodziny produktów FibreCAT S2. Ten system taśmowy oferuje użytkownikom zautomatyzowane miejsce na przechowywanie danych przy wykorzystaniu technologii LTO. Dzięki temu osiągalne są duże pojemności przy wyjątkowej prędkości i niskim koszcie utrzymania.

FibreCAT TX08 posiada dwa 4-slotowe magazyny na taśmy LTO-3 lub LTO-4. W celu konwersji do innego standardu LTO (Linear Tape-Open) wystarczy jedynie zmienić taśmę. Z wielkością wynoszącą jedynie 1U, to kompaktowe urządzenie oferuje aż 12.8 TB miejsca na dane (przy LTO-4). Dzięki temu automatyczny backup może być przeprowadzany ciągle przez dwa tygodnie, bez konieczności zmiany taśm. Pozwala to na uniknięcie błędów spowodowanych przez użytkowników podczas procesu tworzenia kopii zapasowych.

Poprzez użycie standardowego interfejsu SAS, firmy mogą łatwo i przy niewielkich kosztach zaimplementować system tworzenia kopii zapasowych na taśmach. Jednocześnie, SAS przekracza granice szybkości wyznaczane przez standardowe rozwiązania SCSI, co pozwala na większą wydajność. Do zalet SAS należy również dodać wysoki poziom niezawodności i skalowalności.

Więcej informacji o produkcie można uzyskać na stronie www.fujitsu-siemens.com.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu