Certyfikaty CIMA wreszcie po polsku

Chartered Institute of Management Accountants we współpracy z Konsorcjum Instytucji Edukacji Ekonomicznej, przetłumaczy na język polski szkolenia i certyfikaty z zakresu księgowości zarządczej. Prace nad przełożeniem już rozpoczęto. W rezultacie system edukacji CIMA będzie bardziej dostępny dla polskich studentów. Współpraca między CIMA a Konsorcjum to pierwsza tego typu inicjatywa instytutu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Do niedawna, w Polsce specjalistyczne szkolenia CIMA były mniej popularne niż w krajach Europy Zachodniej. Liczba zainteresowanych certyfikatami kwalifikacji zawodowych, jednak stale rośnie. CIMA działa w 161 krajach na świecie, posiadając 164 000 studentów i członków zrzeszonych.
W Polsce ta liczba sięga ponad 650. CIMA zdecydowała się przetłumaczyć szkolenia ze względu na bardzo duże zainteresowanie słuchaczy i studentów z Polski, którzy nie władają językiem angielskim w stopniu pozwalającym na przystąpienie do dotychczasowej formy zajęć. Warto dodać, że decyzja o przełożeniu szkoleń na język polski, wynika ze zrozumienia i indywidualnego podejścia do polskiego studenta, jak i całego rynku szkoleń zawodowych.

„Od początku naszej działalności w Polsce poszukiwaliśmy odpowiedzialnych i dobrych partnerów, którzy udźwignęliby tłumaczenie specjalistycznych szkoleń i certyfikacji CIMA. Znaleźliśmy i tym samym z przyjemnością możemy oferować nasz system edukacji większej grupie polskich managerów. Mamy nadzieję, że w tej formie dużo lepiej i szybciej przyswoją wiedzę jaką im oferujemy” – mówi Thierry Iovane, dyrektor regionu Europy i Ameryki Łacińskiej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants).

Dla instytutu CIMA, kształcącego specjalistów w dziedzinie zarządzania finansami, niezwykle ważne jest, aby szkolenia odbywały się za poprzez certyfikowane szkoły, uczelnie czy też inne ośrodki edukacyjne. Konsorcjum Instytucji Edukacji Ekonomicznej (KIEE) spełnia wysokie wymagania co do kwalifikacji wykładowców oraz jakości oferowanych systemów nauczania.

W skład Konsorcjum wchodzą: Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, Międzynarodowe Centrum Szkolenia i Doradztwa w Warszawie oraz Collegium Varsoviense
w Warszawie. Warto podkreślić, że kooperacja z KIEE daje możliwość zwiększenia liczby członków
i studentów w Polsce. – „Profesjonalne szkolenia, certyfikaty i wsparcie jakie CIMA oferuje w świecie biznesu i rachunkowości zarządczej są bardzo istotne dla poprawnego funkcjonowania przedsiębiorczości. Jako partner Konsorcjum mamy nadzieję, że nasza współpraca przyniesie korzyści dla obu stron. Chcemy edukować i oferować profesjonalne szkolenie, tak aby polscy managerowie mogli rozwijać się i kompetentnie wykonywać swoje obowiązki zawodowe” – dodaje Thierry Iovane.

Z certyfikacji CIMA korzystają managerowie zarządzający spółkami i specjaliści zajmujący się rachunkowością zarządczą we wszystkich gałęziach i segmentach rynku. CIMA oferuje rozbudowany system szkoleń, w wyniku którego kursanci nabywają wyspecjalizowane kwalifikacje zawodowe.
W wielu firmach szkolenia zawodowe są niemal obowiązkowe, a zdobywanie następnych poziomów kwalifikacji warunkuje dalszy rozwój zawodowy w ramach konkretnej struktury przedsiębiorstwa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu