NComputing wprowadza na rynek nowy terminal dostępowy X550

 

NComputing, światowy lider w dziedzinie wirtualizacji poinformował o wprowadzeniu na Rynek nowego terminala dostępowego, umożliwiającego jeszcze łatwiejszy i tańszy dostęp do komputera i Internetu.Model X550 pozwala na uzyskanie dostępu do komputera oraz Internetu dla pięciu użytkowników. Zastosowanie drugiego zestawu X550 sprawia, iż 11 użytkowników może w tym samym czasie wykorzystywać zasoby pojedynczego komputera stacjonarnego. Rewolucyjne technologie, zastosowane w terminalu X550 zyskały uznanie Consumer Electronics Association, organizatora dorocznego Consumer Electronics Show, który odbędzie się w styczniu 2009 w Las Vegas (USA). Model X550 znalazł się w gronie wyróżnionych produktów. Rozwiązania NComputing otrzymały w mijającym roku m.in. wyróżnienia Deloitte, Wall Street Journal, Tech Museum of Innovation, Gartner czy Frost&Sullivan.

 

„Od początku istnienia firmy, nasza misją była redukcja kosztów dostępu do komputera. W obliczu światowego kryzysu finansowego, ta potrzeba nigdy nie była bardziej wyraźna” – mówi Stephen Dukker, prezes i dyrektor generalny NComputing Inc. „Organizacje rządowe, firmy, szkoły i fabryki stają przed poważnym wyzwaniem, jakim jest redukcja kosztów i wydatków. X550 stanowi idealne narzędzie, dzięki któremu koszt uzyskania dostępu do komputera oraz Internetu może zostać wydatnie zmniejszony”

Rozwiązania NComputing bazują na fakcie, iż większość programów i aplikacji używa jedynie niewielkiej części pamięci oraz mocy przerobowej komputera. Oprogramowanie oraz urządzenia Ncomputing, wykorzystują wolne moce przerobowe pojedynczego komputera, dzięki czemu dostęp do komputera oraz Internetu można umożliwić jednocześnie nawet 30 użytkownikom. Urządzenie dostępowe oferowane przez NComputing nie posiada procesora, pamięci ani wielu innych części, jakie można znaleźć w standardowym komputerze. To sprawia, iż trwałość jest większa, zaś podatność na uszkodzenia oraz koszty ewentualnego serwisowania znacznie niższe. Każdy zestaw X550 zawiera 5 złączy dostępowych, kartę PCI oraz oprogramowanie vSpace.

„Nasz budżet nie pozwalał na zakup dużej ilości komputerów stacjonarnych” – mówi Joe Jenkins, dyrektor działu IT okręgu szkolnego Natomas (Kalifornia, USA) „Decyzja o pozyskaniu sprzętu NComputing była prosta. Nie tylko redukcji uległ koszt zakupu, ale zaoszczędziliśmy także na przyszłych kosztach utrzymania i konserwacji. Z niecierpliwością czekamy na kolejna rozbudowę naszego systemu IT w oparciu o nowe terminale X550”

 

W okresie niespełna dwóch lat NComputing dostarczył ponad milion miejsc dostępowych do komputera. Rozwiązania firmy stosowane sa obecnie przez 25.000 organizacji w 100 krajach świata. Każde urządzenie dostępowe NComputing charakteryzuje się wysoka energooszczędnością, zużywając zaledwie od 1 do 5 wat energii elektrycznej w porównaniu ze 110 watami, jakie sa potrzebne do zasilania przecietnego komputera stacjonarnego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu