II Festiwal Kina Rosyjskiego SPUTNIK nad Warszawą w wirtualnym kinie iplex.pl

Od 14 do 23 listopada wirtualne ekrany kina iplex.pl gościć będą prawdziwe perełki rosyjskiego kina, prezentowane w ramach II Filmowego Festiwalu Kina Rosyjskiego SPUTNIK nad Warszawą. Seanse wyświetlane w internetowej edycji festiwalu dają możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu wszystkim, którzy nie będą mogli pojawić się w warszawskiej Kinotece.

 

Tegoroczna edycja festiwalu na wirtualnych ekranach iplex.pl odbywa się po raz pierwszy. „Seanse prezentowane będą równolegle z pokazami, wyświetlanymi w warszawskiej Kinotece. Dzięki temu, internetowi widzowie iplex.pl, którzy nie mogą pojawić się w salach tradycyjnego kina osobiście, także będą mieli szansę uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu – bez względu na miejsce, w którym się znajdują” – mówi Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu IPLEX Sp. z o.o.

 

W ramach II Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK w ciągu dziesięciu festiwalowych dni widzowie otrzymają możliwość obejrzenia rosyjskich filmów oklaskiwanych przez publiczność na całym świecie oraz nagradzanych na międzynarodowych festiwalach w Cannes, Berlinie, Wenecji, Toronto.

 

Na wirtualnych ekranach pokazana zostanie istotna część festiwalowego repertuaru. Wśród wyświetlanych pozycji z cyklu nowego kina rosyjskiego obejrzeć będzie można m.in. Shultes Bakura Bakuradze (prezentowany w konkursie w Cannes) oraz nominowany w 6 kategoriach do nagrody Narodowej Akademii Sztuki i Nauki Kinematograficznej Rosji “Złoty Orzeł” film Podróż ze zwierzętami domowymi Wiery Storożewej (Grand Prix Moskwa 2007).

W ramach festiwalowych projekcji zobaczyć też będzie można między innymi obrazy pt.: Wyspa, Pełen oddech, Słowo jak głaz,, Okrucieństwo, Spadkobiercy, Kopiejka, Rzeka, Samobójca czy Najlepsza pora roku. Nie zabraknie też wielokrotnie nagradzanych filmów: Wygnanie oraz Ładunek 200.

 

Do wirtualnego kina iplex.pl przeniesiono wszystkie elementy kina tradycyjnego. Aby z niego skorzystać należy zarezerwować bilet, zjawić się o stosownej porze przed ekranem i obejrzeć wybrany seans w czasie rzeczywistym. Filmu nie można przewinąć, ani – co najważniejsze – skopiować. Jednak iplex.pl to nie tylko wirtualne kino. Na stronie www.iplex.pl znajduje się także internetowa wypożyczalnia filmów, w ramach której wybrane w filmotece iplex.pl tytuły można oglądać dowolną liczbę razy, przez 72 godziny od momentu ich wypożyczenia. Iplex.pl istnieje na rynku od lutego tego roku. Jest pierwszym wirtualnym kinem nie tylko w Polsce ale i w Europie.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu